Slavie ve šlágru kola zničila Jablonec. Plzeň uspěla na Baníku

Skok Aleš
Aleš Skok
31.1. 2021 20:43

Šlágr 17. kola Fortuna ligy mezi Slavií a Jabloncem měl jasný průběh. Sešívání nedali svému soupeři absolutně žádnou šanci a zvítězili 3:0. Opět se daří i plzeňské Viktorce. Tentokrát uspěla na půdě Baníku Ostrava 2:0. Došlo také na záchranářský souboj mezi Opavou a Brnem. šťastnější byli hosté, kteří zvítězili 2:0.

Na první gól se v Edenu nečekalo příliš dlouho. Olayinka našel přesným pasem rozběhnutého Abdallaha Simu, který vstřelil už svůj desátý gól ve dvanáctém duelu.

Do poločasu bylo pro vršovický celek ještě veseleji. Do prázdné branky už pouze doklepával míč Jan Kuchta. Při gólu na 3:0 stálo při domácích fotbalistech štěstí. Holeš hledal své spoluhráče na vzdálenější tyči, ale do míče strčil nohu Jakub Martinec a obloučkem se dostal až za gólmana Hanuše. Slavie tak má v čele už náskok 12 bodů.

V první půli zápasu mezi Baníkem a Plzní se toho příliš nedělo. Ze začátku vypálil nebezpečně Ondrášek a těsně před odchodem do kabin zazlobil Holzer, ale branka nepadla.

První gól tak padl až po více než hodině hry. Šulc našel na malém vápně Zdeňka Ondráška, který šikovným zakončením překonal Laštůvku. Čtyři minuty před koncem bylo definitivně rozhodnuto. Pokus zpoza vápna si do vlastní sítě srazil Patrizio Stronati. Západočeši se tak posunuli na páté místo právě před Baník.

Zbrojovka se gólově prosadila už v 18. minutě, ačkoliv Opava předtím zahodila tři zajímavé šance. Adam Fousek pláchl po levé straně, vystřelil na zadní tyč a s pomocí teče dostal míč až za Fendricha.

I ve druhém poločase se hrál poměrně zajímavý fotbal a šance byly na obou stranách. Nakonec ale skóroval mančaft z jihu Moravy. Zaváhání Schaffartzika využil Jan Hladík a pečetil výhru hostů.

Brno se tak dostalo na 15., tedy první nesestupové místo. Opava už nevyhrála 11 kol a je s osmi body nadále poslední.