Publikováno 22. 12. 2018
nhl Noční zápasy

Zacha se konečně dočkal gólů, Buffalo potopila hrubka gólmana

Pavel Zacha

Noční zápasy NHL nabídly pouze tři utkání a jen jeden kanadský bod českého hráče. Ten si po dlouhé době připsal Pavel Zacha, který pomohl gólem k výhře New Jersey nad Ottawou 5:2.

Zacha po bodovém půstu otevřel skóre zápasu už ve třetí minutě, kdy v oslabení získal puk a rychlou střelou zápěstím překonal brankáře Andersona. Jednadvacetiletý Čech si tak připsal pátou trefu v sezoně.

Jersey táhl především první útok a klíčovou postavou se stal Tayolor Hall. Ten se zasloužil hned na čtyřech gólech z pěti, když dva dal a na další dva nahrál.

Washington se dlouho trápil s Buffalem, nakonec ho ale po boji udolal 2:1. V dresu Capitals se objevili na ledě Michal Kempný s Jakubem Vránou, na opačné straně nastoupil Vladimír Sobotka, ani jeden z nich se ale do statistik nezapsal.

Washington otevřel skóre na začátku druhé dvacetiminutovky, kdy se v oslabení prosadil Stepheson. Blízko dalšímu gólů byli Capitals blízko v polovině zápasu, podle videorozhodčího ale chyběly milimetry a puk brankovou čáru nepřekročil.

Na gól Sabres museli diváci čekat až do třetí třetiny a v desáté minutě se hostující fanoušci dočkali. To je rozjásal Larsson. O čtyři minuty později zápas rozhodl hloupu chybu brankář Buffala Hutton.

Ten ztratil kotouč za bránou a Wilson měl už lehkou práci. 2:1.

Stejným výsledkem vyhrálo i Chicago nad Coloradem. Blackhawks s Davidem Kämpfem zvládlo ubránit nejnebezpečnější útočnou lajnu v NHL a tak se mohou radovat z ubojovaných bojů. Jediný Čech v sestavě se neprosadil.