Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Mladíci

Vynikající vstup české dvacítky do MS: Mladíci porazili Rusko 5:4!

Martin Nečas
Zdroj: Profimedia

Začalo hokejové mistrovství světa do 20 let v americké Buffalu. Prvním soupeřem českého týmu v základní skupině bylo Rusko. Češi měli zápas pod kontrolou, ale závěr si zkomplikovali a soupeř ještě v posledních minutách bojoval o body. Svěřenci Filipa Pešana ale dokázali náskok uhájit, vyhráli 5:4 a mají tak cenné tři body do tabulky.

Češi začali výborně. Do vedení je poslal hvězdný Martin Nečas, který se prosadil z přesilovky. Jenže o necelou minutu později vyrovnal Polodyan. Svěřenci Filipa Pešana šli do vedení znovu v 8. minutě. Ostap Safin trefil kotouč před brankovištěm ze vzduchu a bylo to 2:1. V desáté minutě poslal zápas zase na začátek Marsel Sholokhov, který zůstal nepokrytý před bránou Kořenáře a vyrovnal na 2:2.

 

I vstup do druhé části byl z českého pohledu vyvedený. Za další ruský faul přišel další gólový trest, tentokrát se radoval Filip Zadina. V 18. minutě se řítil na Alexeie Melnichuka Marek Zachar, ale ruský brankář vyrazil jeho střelu před sebe, zneškodnil i dorážku Safina a až napotřetí nedosáhl na kotouč z hole Filipa Chytila, který tak zvýšil na 4:2.

 

 

Rusové vstoupili do třetí třetiny s náhradním brankářem. Melnichuka vystřídal Vladislav Sukhachyov. Ten byl překonán po 6 minutách pobytu na ledě, kdy ho od modré prostřelil Filip Král. Vypadalo to, že Češi v klidu dokráčí pro první tři body v turnaji. Závěr byl ale pořádné drama. To začalo, když Kayumov snižil na 3:5 a necelou minutu před koncem ještě stáhl Syomin. Poté byl ještě vyloučen Kodýtek a Rusové tak hráli šest na čtyři. Jenže to už zbývalo do konce 7 sekund, během kterých sborná vyrovnat nedokázala.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

 • Nova Sport 2

  • 11:30 13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program