Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

češi v akci sledujte na nova sport

Začal World Cup of Darts! Čeští šipkaři měří síly se světovou elitou

Rob Cross
Zdroj: Profimedia

World Cup of Darts je šipkový turnaj reprezentačních dvojic organizovaný Profesionální šipkovou organizací (Professional Darts Corporation, dále jen PDC). Turnaj se stal nedílnou součástí kalendáře PDC v roce 2010. Letos se poprvé uskuteční v Barclaycard Aréně v německém Hamburku, celkově se bude jednat o jeho devátý ročník.

World Cup of Darts je opravdu výjimečným podnikem, neboť je jediným, kde šipkaři reprezentují svou zem. Proto je považován za šipkařské mistrovství světa reprezentací. Letošní ročník bude zahájen ve čtvrtek 6. června 2019 a vítězná dvojice bude známa v neděli 9. června 2019. Celý turnaj mají šipkoví fanoušci možnost sledovat na stanici Nova Sport 2 a Voyo. Letošní ročník bude ještě zajímavější tím, že dva favorité Nizozemsko s Anglií budou shodně usilovat o zisk pátého titulu.


Mezi šipkovou elitou samozřejmě nechybí ani česká dvojice ve složení Karel Sedláček a Pavel Jirkal. Oba dva muži letos prokazují vynikající formu a je bez debat, že toto bude nejsilnější dvojice, kterou kdy Češi na tomto turnaji měli.

 

Velké naděje fanoušci vkládají hlavně do dlouholeté české jedničky Karla Sedláčka, který letos prožívá životní rok. Při své teprve druhé účasti na turnaji Evropské Tour, kterou si vybojoval vítězstvím ve východoevropské kvalifikaci, se totiž dokázal senzačně probojovat až do čtvrtfinále, čímž dosáhl největšího úspěchu v historii českých šipek. Sedláčkovi vystavil stopku až Max Hopp, který jej porazil těsně 6-5. Turnaj nakonec ovládl Michael van Gerwen, když ve finále porazil Simona Whitlocka 8-3 a oslavil jubilejní třicátý titul z turnaje Evropské Tour. A ani tito dva světoví šipkaři na podniku World Cup of Darts 2019 chybět nebudou.


Letos nejsou reprezentanti tuzemských šipek bez šance, společně totiž budou čelit nenasazenému polskému duu Ratajski – Kanik. Buďte u toho a sledujte stanici Nova Sport 2 a Voyo. Přímý přenos World Cup of Darts začal ve čtvrtek, Češi k zápasu nastoupí v pátek večer jako třetí v pořadí. Kdo další je doplní?


Turnaje se zúčastní dvojice z 32 zemí světa. Titul obhajují Nizozemci. Po boku světové jedničky van Gerwena se tentokrát objeví nováček Jermaine Wattimena. Jermaine jako aktuální nizozemská dvojka nahradí čtyřnásobného vítěze World Cup of Darts Raymonda van Barnevelda.


Angličané také přijedou v nejsilnějším možné sestavě. Michael Smith, finalista Mistrovství světa v Londýně 2019, zaznamená turnajový debut vedle loňského mistra světa a aktuální světové dvojky Roba Crosse. Skoti Gary Anderson a Peter Wright se dávají dohromady již popáté a to, že jim spolupráce svědčí, dokazuje jejich dvojnásobná finálová účast. Austrálie bude reprezentována již počtvrté Simonem Whitlockem s Kylem Andersonem. Maximem této dvojice je semifinále z roku 2018.


Celkové prize money turnaje činí £350,000. To znamená, že se mezi šipkaře z 32 zemí světa rozdělí v přepočtu více než 10 milionů českých korun. Vítězná dvojice si kromě prestižního titulu odnese i finanční prémii v hodnotě £70,000, což je více než 2 miliony Kč.


Turnaj se hraje systémem hracího pavouku. Nasazuje se osm nejvýše postavených dvojic dle žebříčku PDC Order of Merit.
 


Přehled nasazených dvojic:

Nasazení
Země
Hráč 1
Hráč 2
1.
Anglie
Rob Cross
Michael Smith
2.
Skotsko
Gary Anderson
Peter Wright
3.
Wales
Gerwyn Price
Jonny Clayton
4.
Nizozemí
Michael van Gerwen
Jermaine Wattimena
5.
Austrálie
Simon Whitlock
Kyle Anderson
6.
Severní Irsko
Daryl Gurney
Brendan Dolan
7.
Belgie
Kim Huybrechts
Dimitri Van den Bergh
8.
Rakousko
Mensur Suljovic
Zoran Lerchbacher

 

 

 

Plánovaný program World Cup of Darts na stanici Nova Sport 2:


Čtvrtek 6. 9. 19:05 World Cup of Darts 2019 – přímý přenos 1. dne turnaje v šipkách (Hamburk, Německo)

Pátek 7. 9. 19:05 World Cup of Darts 2019 – přímý přenos 2. dne turnaje v šipkách (Hamburk, Německo)

Sobota 8. 9. 13:05 World Cup of Darts 2019 – přímý přenos 3. dne odpoledního programu turnaje v šipkách (Hamburk, Německo)

19:05 World Cup of Darts 2019 – přímý přenos 3. dne večerního programu turnaje v šipkách (Hamburk, Německo)

Neděle 9. 9. 13:05 World Cup of Darts 2019 – přímý přenos čtvrtfinále turnaje v šipkách (Hamburk, Německo)

19:05 World Cup of Darts 2019 – přímý přenos semifinále a finále turnaje v šipkách (Hamburk, Německo).

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   12:50

   Element (405)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

   12:00

   Element (405)

   12:15

   UFC Reloaded (10)

   13:00

   Fotbal: Le Havre AC - ES Troyes

Celý Program