Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 11. 2018
Formule 3 Ve vysoké rychlosti

Záběry, ze kterých se dělá špatně: Mladá závodnice letěla až za plot!

Sophia Flörschová
Zdroj: Profimedia/Twitter

Svět obíhají děsivé záběry nehody ze závodu Formule 3. Došlo k ní v asijském Macau. Teprve sedmnáctiletá Němka, zároveň jediná žena v závodu, vyletěla se svým strojem v rychlosti 250 km/h z trati. Při nešťastném momentu se zranil i kameraman, fotograf a jeden z organizátorů.

Nejprve se rozhodněte, jestli video, které nehodu zachycuje, chcete vidět. Jde o záběry, ze kterých se lidem dělá špatně. Fanoušci pozorují poklidný průběh závodu, natáčí si ho na mobil. Z ničeho nic pak dojde ke kolizi dvou formulí. Jedna se zastavila o bariéry, druhá letěla z trati za plot.

 

 

Z tohoto úhlu je nehoda ještě lépe vidět...

 

 

Podle oficiálních informací, které vydali organizátoři závodu Formule 3 a FIA na sociálních sítích a dalších informačních kanálech, je sedmnáctiletá závodnice Sophie Flörschová při vědomí. Zlomila si páteř, ale neměla by mít žádné trvalé následky. K nehodě došlo v neděli ráno v Macau.

 

 

Závod byl po nehodě přerušen, ale po hodině pokračoval a vyhrál ho Brit Daniel Ticktum. Ke kolizi Sophie Flörschové a Japonce Sho Tsuboie došlo ve čtvrtém kole. Zdravotní stav Tsuboie by měl být také stabilizovaný.

lju TN.cz