nečestné zákroky

Za vteřinu o sto tisíc chudší! Chára platí za svůj zkrat. Co čeká Kassiana?

Zdeněk Chára napral krosčekem soupeře do krku, dostal pokutu jak hrom
Zdroj: YouTube
Téma:
NHL

Nejlepší hokejová soutěž světa není jen o parádních gólech, ale najdou se i zákroky, které se přinejmenším mohou nazývat nečestné. A fanoušci, kteří si tak říkajíc neberou servítky, je nazývají až abstraktními. Jeden takový stál slovenského obra Zdena Cháru kulatou sumičku.

Když si člověk domyslí, co všechno se mohlo stát, je udělená částka ještě celkem mírná. Vždyť soupeři, do kterého se bostonský kapitán opřel, hrozilo vážné zranění.

 

Běžela šestadvacátá minuta duelu mezi Bruins a Canadiens. Při vhazování došlo k roztržce a do sebe se pustili právě Chára a Brandon Gallagher. Oba dva pak putovali na dvě minuty na trestnou. Jenže o slovenského hráče se začala zajímat disciplinární komise a také mu napočítala pokutu ve výši 5 000 dolarů (v přepočtu na naši měnu je to zhruba 100 tisíc).

Svého soupeře totiž udeřil absolutně mimo sportovní mantinely. Po malé šermířské vložce vzal hůl do obou rukou a krosčekoval Gallaghera vší silou do krku.

 

Hlava sedmadvacetiletého Kanaďana se po nárazu hole o ohryzek katapultovala dozadu a čert ví, co se mohlo stát, kdyby Gallagher atak neustál. V krajním případě mohl Chára soupeři zlomit i vaz.

 

V případě kapitána Bruins již rozhodnuto je. Obálku s výzvou k zaplacení tučné pokuty může v nejbližších dnech čekat také Zack Kassian. Edmontonský útočník je pro svou tvrdou hru znám, ale v duelu s Tampou to přehnal.

 

Kassian povalil na led slovenského mladíka Erika Černáka. Oukej, dalo by se to nazvat celkem rutinním soubojem u hrazení. Jenže následná kikboxerská vložka byla už za hranou. Svého soupeře totiž vší silou kopl ostřím brusle do hrudi.

 

Kolik Kassianovi nakonec disciplinární komise vyměří, to je otázka. Nicméně již si jej pozvala na kobereček a jasné je, že levné to rozhodně nebude.

Snad se chlapci po průvanu v peněžence trochu uklidní a podobných výstřelků se vyvarují nejen oni, ale i jejich spoluhráči.

rwa TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Manchester United - FC Kodaň

   10:50

   RunTour - České Budějovice

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   12:50

   Nova Cup - MČR E - BIKE

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - Dallas Mavericks

   09:00 11:05
   11:05

   Coldwater Classic Series 2010 - Documentary

   11:35

   Nyami Nyami - Slacklining at the Victoria Falls

   12:05

   UFC Reloaded (50)

   12:45

   Běhej lesy - Bílá

   13:00

   Manchester United - FC Kodaň

Celý program