nečestné zákroky

Za vteřinu o sto tisíc chudší! Chára platí za svůj zkrat. Co čeká Kassiana?

Zdeněk Chára napral krosčekem soupeře do krku, dostal pokutu jak hrom
Zdroj: YouTube
Téma:
NHL

Nejlepší hokejová soutěž světa není jen o parádních gólech, ale najdou se i zákroky, které se přinejmenším mohou nazývat nečestné. A fanoušci, kteří si tak říkajíc neberou servítky, je nazývají až abstraktními. Jeden takový stál slovenského obra Zdena Cháru kulatou sumičku.

Když si člověk domyslí, co všechno se mohlo stát, je udělená částka ještě celkem mírná. Vždyť soupeři, do kterého se bostonský kapitán opřel, hrozilo vážné zranění.

 

Běžela šestadvacátá minuta duelu mezi Bruins a Canadiens. Při vhazování došlo k roztržce a do sebe se pustili právě Chára a Brandon Gallagher. Oba dva pak putovali na dvě minuty na trestnou. Jenže o slovenského hráče se začala zajímat disciplinární komise a také mu napočítala pokutu ve výši 5 000 dolarů (v přepočtu na naši měnu je to zhruba 100 tisíc).

Svého soupeře totiž udeřil absolutně mimo sportovní mantinely. Po malé šermířské vložce vzal hůl do obou rukou a krosčekoval Gallaghera vší silou do krku.

 

Hlava sedmadvacetiletého Kanaďana se po nárazu hole o ohryzek katapultovala dozadu a čert ví, co se mohlo stát, kdyby Gallagher atak neustál. V krajním případě mohl Chára soupeři zlomit i vaz.

 

V případě kapitána Bruins již rozhodnuto je. Obálku s výzvou k zaplacení tučné pokuty může v nejbližších dnech čekat také Zack Kassian. Edmontonský útočník je pro svou tvrdou hru znám, ale v duelu s Tampou to přehnal.

 

Kassian povalil na led slovenského mladíka Erika Černáka. Oukej, dalo by se to nazvat celkem rutinním soubojem u hrazení. Jenže následná kikboxerská vložka byla už za hranou. Svého soupeře totiž vší silou kopl ostřím brusle do hrudi.

 

Kolik Kassianovi nakonec disciplinární komise vyměří, to je otázka. Nicméně již si jej pozvala na kobereček a jasné je, že levné to rozhodně nebude.

Snad se chlapci po průvanu v peněžence trochu uklidní a podobných výstřelků se vyvarují nejen oni, ale i jejich spoluhráči.

rwa TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   03:05 05:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program