Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

premier league překvapení sezony

Za titul velká pocta! Čeho se mohou dočkat borci z Leicesteru?

Hráči Leicesteru
Zdroj: profimedia.cz

Starosta Leicesteru prohlásil, že pokud fotbalisté tamního celku získají titul v Premier League, bude to pro město dost možná nejvýznamnější událost posledních let. Právě proto bude potřeba hlavní aktéry náležitě odměnit. Město se shodlo na tom, že po hráčích budou pojmenovány ulice.

Zhruba 300tisícové město ze středu Anglie už dříve měnilo názvy. Za zásluhy fotbalu má svou „street“ Gary Lineker, bývalá útočná hvězda Leicesteru i Albionu. Takže se za pár měsíců klidně může stát, že v Leicesteru bude „Vardy Vale“ nebo „Ranieri Street“.


"Leicester poctil své sportovní hvězdy už v minulosti. Je tady oblast pojmenována po golfistech a je zde také Lineker Road,“ prozradil starosta Leicesteru Sir Peter Soulsby.
 


"Byla to skutečná týmová práce, takže stejně jako „Vardy Vale“ bychom potřebovali mít „Schmeichel Street“, „Drinkwater Drive“ i „Ranieri Road“," dodal a reagoval tím tak na městkou radu, která přikládá nejvyšší zásluhy Jamiemu Vardymu.

Jamie Vardy
Zdroj: profimedia.cz Jamie Vardy


Před začátkem sezony byl na Leicester, jako na vítěze Premier League, kurz 5000:1. Na internetu se každou chvilí objevují příběhy o tom, jak na ně skalní fanoušci vsadili za pár korun a teď můžou obrat sázkovku o pěkný balík.
 


I ve městě se začíná nahlas mluvit o tom, že šance na zisk historicky první trofeje pro vítěze Premier League se zvyšují. Starosta Soulsby také naznačil, že na případné oslavy rozhodně nebude stačit městká hala s kapacitou 10tisíc lidí, jako tomu bylo před dvěma lety, když Leicester do Premier League postupoval.

Kasper Schmeichel
Zdroj: profimedia.cz Kasper Schmeichel


Ještě výše posunul oslavy samotného kádru majitel Vichai Srivaddhanaprabha, který nedávno prohlásil, že když klub titul získá, slavit se bude v Las Vegas a podnikatel, který vlastní společnost King Power, poskytne na útratu 1 milion liber. Samozřejmě by následovaly ještě tučné prémier na konta všech v klubu.


Rozhodně je o co hrát. Premier League jde do finále a svěřencům Itala Ranieriho budou v posledních 6 zápasech stačit 4 výhry. Los ale rozhodně nemají lehký, Sunderland, West Ham, Swansea, Manchester United, Everton a Chelsea.
 

med TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 00:45 02:50

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   02:50

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

Celý Program