nepříjemnost evropská liga

Za bučení na soupeře přišel trest! Plzni zavřou proti AS Řím kotel

Plzeňský kotel
Zdroj: profimedia.cz
Plzeňský kotel

Fotbalisté Plzně řeší ještě před prvním zápasem ve skupině Evropské ligy velkou nepříjemnost. Během atraktivního duelu s AS Řím bude uzavřena část hlediště. Důvod? UEFA českého mistra potrestala za rasistické projevy při play off Ligy mistrů s Ludogorcem.

Na dvojzápas s bulharským mistrem z Razgradu nebudou v Plzni vzpomínat v dobrém. Nejen, že Viktoriánům zatarasil cestu do Ligy mistrů, navíc teď úřadující český mistr dostal za domácí odvetu dodatečně nepříjemný trest.UEFA se totiž rozhodla západočeský klub potrestat za rasistické projevy části publika směrem k hráčům soupeřova týmu i házení kelímků a dalších předmětů na hrací plochu. Na úvodní zápas proti římskému AS bude uzavřena část hlediště, konkrétně sektory, kde sídlí kotel fanoušků Viktorie.


"Je to pro nás nepříjemné zjištění. Podobné problémy rasistického rázu jsme nikdy v minulosti řešit nemuseli. Hodláme se tomu však postavit čelem a nekompromisně bojovat proti jakýmkoli obdobným prohřeškům,"
upřesňuje mluvčí klubu Václav Hanzlík."Za celý klub vyhlašujeme nulovou toleranci jakýmkoli rasistickým projevům či urážkám a budeme proti tomuto nešvaru nekompromisně bojovat," říká Adolf Šádek, generální manažer Viktorie. "Pro náš klub to znamená obrovskou ztrátu finanční, organizační problém směrem k prodeji balíčků na zápasy, ale především ztrátu společenskou," dodává.Pokud by se problémy v budoucnu opakovaly, Plzni hrozí, že ji UEFA zavře celý stadion. "Hodláme provést preventivní opatření, aby se nic podobného již neopakovalo. Proti všem, kteří nehodlají tato pravidla respektovat a tím pádem ohrožují klub, budeme postupovat nekompromisně a říkáme, že takové fanoušky na stadionu nechceme," má jasno Šádek.

pha TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Monster Energy Supercross Geneva

   14:30 15:00
   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

   17:50

   RunTour - Ostrava

 • Nova Sport 2

  • NBA: New York Knicks - Dallas Mavericks

   13:00 14:50
   14:50

   RunTour - Ostrava

   15:00

   NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

Celý program