nova sport pomoc sestře

Za bod tisícovka! Voráček pomůže v boji s roztroušenou sklerózou

Jakub Voráček se sestrou
Zdroj: Profimedia

Jakub Voráček je frajer. Za každý bod, který v NHL získá, věnuje nadaci na boj proti roztroušené skleróze 1 000 dolarů. A kvůli tomu, aby oznámil tento závazek, na otočku přiletěl do Prahy. Se zákeřnou nemocí totiž bojuje i jeho starší sestra.

Byla to dojemná chvíle, dopoledne v pražském Karlíně patřilo bráchovi se sestrou. Petra je o 14 let starší než Jakub a vždycky měla slavného hokejistu za mladšího brášku, kterého pomáhala vychovávat. Jenže teď nastala chvíle, kdy se Jakub Voráček rozhodl, že pomůže své sestře. Před dvěma lety se dozvěděli, že Petra trpí nevyléčitelnou roztroušenou sklerózou.

 

"Díky nemoci jsem poznala zblízka podmínky a zázemí, které mají lékaři a pacienti. Chybí peníze pro rozvoj registru, který je pro výzkum vzniku nemoci zásadní. Ne všichni pacienti mají dostupná kvalitní centra s kvalitní léčbou a možná často zbytečně končí v invalidním důchodu," říká Petra Klausová.

 

Nyní se rozhodl nadaci pomoci i Jakub Voráček. Za každý bod, který v NHL získá, věnuje nadaci tisíc dolarů. To znamená co přihrávka či gól, přistane na účtu Nadace Jakuba Voráčka v přepočtu asi 24 tisíc korun. Kdyby získal jako loni 81 bodů, dělalo by to skoro dva miliony.

 

 

"Musela přijít nějaká špatná zpráva, abychom tady dnes stáli, ale bohužel takový je život." uvědomuje si český útočník. Když vznikl nápad, že by měl Voráček svou nadaci, neváhal prý ani chvilku. "Ani minutu. Ten nápad je vynikající. Profesionální sportovci mají tolik peněz, že si toho mohou dovolit. Jenom doufám, že nás bude víc." přeje si.

 

Voráček přiletěl v úterý ráno, ve čtvrtek zase letí zpět do USA, aby se připravil na říjnový start NHL, kterou opět vysíláme na stanicích Nova Sport, Fanda a Voyo.

Související témata:
TV Nova

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Eintracht Norderstedt - Bayer Leverkusen

   12:55

   Polední sportovní noviny

   13:00

   1000 mil československých

   13:15

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • RunTour - Olomouc

   10:45 11:00
   11:00

   Czech PGA Ropice Golf Trophy

   12:00

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   14:00

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   15:45

   Běhej lesy - Jizerská

   15:55

   Ötztal Cycle Marathon - 40 year anniversary

Celý program