Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

MS do 20 let Radikální změny

Z vrcholu na dno! Mistři z Finska bojují o záchranu, odvolali trenéra

Tým Finska
Zdroj: Profimedia

Finové se na mistrovství světa do 20 let dál trápí. Už je jasné, že nebudou bojovat o medaile, jako třeba vloni, kdy získali zlato. Budou totiž muset v baráži dokázat, že patří do elitní skupiny. Velký propadák na kanadském šampionátu se dotkl i trenéra Jukka Rautakorpi, jenž byl odvolán.

"Spakuj se a leť domů," slyšel trenér finského výběru Jukka Rautakorpi. Normálně to během mistrovství světa slyší spíše hráči. Buď proto, že je nahradí někdo zkušenější, nebo proto, že se zraní. Kouč Finů byl však odvolán kvůli špatným výsledkům jeho svěřenců a nahradil ho Jussi Ahokas.

 


Právě nová tvář na střídačce týmu do 20 let bude mít hned plné ruce práce. Ahokas dění šampionátu v Montrealu sledoval a tak byl hned při ruce. Teď bude muset dostat severský tým z krize, do které se dostal, bude totiž muset bojovat o udržení v elitní skupině. Přitom ještě loni získal na dvacítkách zlato.

 


Blamáž Finska odstartoval úvodní zápas s Českou republikou. Tehdy se hovořilo o překvapení českého týmu a čekalo se, že Finové naváží na loňský zlatý turnaj. Nestalo se tak. Tým Suomi totiž následně prohrál i s Dánskem a Švédskem. Čeká je ještě Švýcarsko, ale ten zápas nic neřeší. Finové mají 0 bodů a už je od skupiny smrti nic nezachrání.

 

 


To český výběr i díky prohře Finů se Švédy má už jisté čtvrtfinále. Ještě ho však čeká zápas se suverénním Švédskem, kde v případě úspěchu může vylepšit svou výchozí pozici. Kdo se ovšem postaví proti svěřencům Jakuba Petra, to bude jasné až po dnešním zápase. Česká republika vyzve Švédsko v 19 hodin.

 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   00:50

   Fotbal: Racing Strasbourg - EA Guingamp

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:30

   Weber Cup 2019

   00:30

   UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

   09:00

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

Celý Program