MS do 20 let Radikální změny

Z vrcholu na dno! Mistři z Finska bojují o záchranu, odvolali trenéra

Tým Finska
Zdroj: Profimedia

Finové se na mistrovství světa do 20 let dál trápí. Už je jasné, že nebudou bojovat o medaile, jako třeba vloni, kdy získali zlato. Budou totiž muset v baráži dokázat, že patří do elitní skupiny. Velký propadák na kanadském šampionátu se dotkl i trenéra Jukka Rautakorpi, jenž byl odvolán.

"Spakuj se a leť domů," slyšel trenér finského výběru Jukka Rautakorpi. Normálně to během mistrovství světa slyší spíše hráči. Buď proto, že je nahradí někdo zkušenější, nebo proto, že se zraní. Kouč Finů byl však odvolán kvůli špatným výsledkům jeho svěřenců a nahradil ho Jussi Ahokas.

 


Právě nová tvář na střídačce týmu do 20 let bude mít hned plné ruce práce. Ahokas dění šampionátu v Montrealu sledoval a tak byl hned při ruce. Teď bude muset dostat severský tým z krize, do které se dostal, bude totiž muset bojovat o udržení v elitní skupině. Přitom ještě loni získal na dvacítkách zlato.

 


Blamáž Finska odstartoval úvodní zápas s Českou republikou. Tehdy se hovořilo o překvapení českého týmu a čekalo se, že Finové naváží na loňský zlatý turnaj. Nestalo se tak. Tým Suomi totiž následně prohrál i s Dánskem a Švédskem. Čeká je ještě Švýcarsko, ale ten zápas nic neřeší. Finové mají 0 bodů a už je od skupiny smrti nic nezachrání.

 

 


To český výběr i díky prohře Finů se Švédy má už jisté čtvrtfinále. Ještě ho však čeká zápas se suverénním Švédskem, kde v případě úspěchu může vylepšit svou výchozí pozici. Kdo se ovšem postaví proti svěřencům Jakuba Petra, to bude jasné až po dnešním zápase. Česká republika vyzve Švédsko v 19 hodin.

 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks

   23:45

   Element (402)

   23:55

   Basketbal: Turk Telekom - SIG Štrasburk

   01:30

   adidas Rockstars

   02:05

   NHL: Edmonton Oilers - Buffalo Sabres

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NBA: Brooklyn Nets - Denver Nuggets

   23:35

   NBA - akce měsíce

   23:45

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Füchse Berlin

   01:15

   UFC Reloaded (7)

   02:00

   UFC Reloaded (8)

   02:50

   Florbal: TPS - Nokian KrP

Celý Program