Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video neskutečný talent

Pohádkový příběh: mladík míří z tábora uprchlíků do bundesligy!

OUSMAN MANNEH
Zdroj: Twitter.com

Během jednoho roku se mu život obrátil o 180 stupňů. Je to pár měsíců, co se rozhodl, že uteče z Afriky za lepším životem. Ještě začátkem roku žil Ousman Manneh v uprchlickém táboře. Teď má svůj vlastní byt a ve fotbale ukazuje neuvěřitelný talent.

V letní přípravě ho bundesligový celek vyzkoušel proti týmu ze šesté nejvyšší německé fotbalové soutěže a mladý Gambijec se ukázal, jak nejlépe mohl. Do zápasu proti Wilhelmshavenu nastoupil v 60. minutě a už v 81. měl kompletoval hattrick. O minutu později dokonce přidal ještě čtvrtý gól. V sobotu pak ve třetí lize rozhodl gólem o výhře 2:1 juniorského týmu nad Hansou Rostock.

 

Stát se profesionálním sportovcem byl jeho dlouholetý sen a ten se mu také pomalu plní. "V minulosti jsem si vždycky představoval, jaké by to bylo. Teď jsem uprostřed toho všeho. Sen se stal skutečností."

 


Vždycky věřil, že bude dělat to, co ho baví. Tvrdí, že o tom nikdy nepochyboval . "Pro lidi v Gambii, kteří mě už znají to není překvapení. Od dětství jsem chtěl hrát fotbal. Je to pro mě ta nejdůležitější věc."

 


Manneh prošel dobrou fotbalovou školou. Deset let byl na tamní fotbalové akademii. "Učit se fotbal na této škole je stejné, jako byste chodili do normální školy. Naučíte se základy. Já jsem se tam třeba naučil vše, co ve fotbale potřebuji."

 

Ousman Manneh
Zdroj: Twitter Ousman Manneh


Od chvíle, kdy přijel do Německa, hledal šanci hrát fotbal. Přidal se proto k týmu Blumenthaler výběru do 18 let. Byl z toho opravdu nadšený. Jeho první trenér Torsten Hennecke vzpomínal: "Bylo hned jasné, že to je dobrý fotbalista."

 


Netrvalo dlouho a Manneh se dostal do výběru do 19 let, kde hrál místní ligu a vstřelil za sezónu 15 gólů. Po několika týdnech se na zápas přišli podívat skauti. Mannah byl čím dál více v centru jejich pozornosti. Vybralo si ho několik německých klubů. " Bylo těžké se rozhodnout. Ale tady v Brémách je můj první domov v Německu, cítím se tu doma."

 

Ousman Manneh
Zdroj: Twitter Ousman Manneh


Na své 18. narozeniny podepsal tříletou smlouvu s Werderem Brémy a trenéři jsou zatím nadšení. "Do týmu přináší neuvěřitelné množství fyzické síly. Je neuvěřitelně rychlý a má dobrou techniku. Většina hráčů může být dobrá pouze v jedné nebo druhé věci. On má ale skvělý potenciál ve všech oblastech. Samozřejmě má před sebou ještě dlouhou cestu, je velice mladý." řekl asistent trenéra Florian Bruns.

 


Manneh je velice ambiciózní. Jeho další cíl je hrát v nejvyšší německé fotbalové soutěži - Bundeslize. Po nocích sleduje velké fotbalové zápasy: "Dívat se na hráče, kteří hrají vysokou nade mnou, je pro mě velice motivující. Ukazuje mi to a motivuje mě to k tomu, abych vytrval v tvrdé práci."

Ispor.cz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:15 01:15

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   01:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

 • Nova Sport 2

  • 22:00 23:40

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

   00:10

   Premier League Darts 2019

   02:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   08:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program