anketa světový pohár

Z otloukánka černý kůň? Češi ukázali, že se s nimi musí počítat!

Rusko - Česko 4:3
Zdroj: ČTK/AP
Rusko - Česko 4:3

Jasní outsideři. Jiná slova od hokejových expertů směrem k českému týmu před blížícím se Světovým pohárem nečekejte. Po prvním z přípravných zápasů před letošního hokejovým svátkem ale tým kolem kapitána Tomáše Plekance poslal všem soupeřům jasný vzkaz: S námi musíte počítat!

Nestárnoucího veterána Jaromíra Jágra trenéři nepřesvědčili, útočníkovi Davidu Krejčímu, šikulovi Tomáši Hertlovi a bijci Radko Gudasovi vystavily stopku jejich týmy z NHL a další zkušený útočník Jiří Hudler reprezentovat nechce. Josef Jandač sbíral se svými kolegy před startem přípravy na Světový pohár jednu omluvenku za druhou.Nejen experti v zámoří, ale dost možná i leckteří čeští fanoušci jsou přesvědčeni o tom, že bez klíčových borců nemůže nároďák v konkurenci týmů plných velkých hvězd NHL uspět. Čechy předem všichni odepisují.


Stačil ale jeden zápas a kdekdo už mluví úplně jinak. Jandačův výběr si pro první přípravný duel zvolil po Kanadě zřejmě druhého největšího aspiranta na triumf - Rusko. Střet s hokejovou dokonalostí ale nedopadl výbuchem, jak se všeobecně očekávalo. Právě naopak.

Anketa

Jak dopadnou Češi na Světovém poháru v Torontu?

Hlasovalo 41 lidí.

Tahle parta nebude k smíchu. Má vůli, chce se rvát a co je hlavní, nebojí se. Češi sice vedení u první třetiny neudrželi a tým s Ovečkinem, Malkinem, Tarasenkem, Panarinem či Dacjukem v sestavě prohráli 3:4, ovšem výsledek není rozhodující.


Podstatně důležitější je fakt, že s výjimkou druhé třetiny, kterou poznamenala častá česká, leckdy zbytečná, vyloučení, se Jandačův tým dokázal s ruskými hvězdami měřit. To je to hlavní.


"Zápas se asi rozhodl ve druhé třetině, kdy jsme tam měli dost vyloučených po sobě a neuhráli jsme to tam," potvrdil kouč Jandač. "Ve třetí třetině už to mělo parametry, jaké jsme si představovali na začátku," dodal.Stane se z otlukánka a jasného outsidera černý kůň Světového poháru? Možná. Další šanci vystrašit soupeře mají podceňovaní Češi už v sobotu, kdy se s Ruskem utkají podruhé. Tentokrát bude hrát doma český nároďák.


pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 10:25 12:30

   Fotbal: AC Sparta Praha - FC Hradec Králové

   12:30

   Winter Games - Freeski & Snowboard

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   NHL: Colorado Avalanche - Detroit Red Wings

   14:50

   Marek Hyka - Hlavou dolů (2)

   15:05

   Element (405)

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:45

   NBA 360

   13:45

   NBA: Boston Celtics - Los Angeles Lakers

   15:50

   UFC 246: McGregor vs. Cowboy

   17:55

   Basketbal: Teksüt Bandirma - RASTA Vechta

   19:50

   Cape Pioneer - Part 2

   20:15

   Winter Games - Freeski & Snowboard

Celý Program