Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

anketa světový pohár

Z otloukánka černý kůň? Češi ukázali, že se s nimi musí počítat!

Rusko - Česko 4:3
Zdroj: ČTK/AP
Rusko - Česko 4:3

Jasní outsideři. Jiná slova od hokejových expertů směrem k českému týmu před blížícím se Světovým pohárem nečekejte. Po prvním z přípravných zápasů před letošního hokejovým svátkem ale tým kolem kapitána Tomáše Plekance poslal všem soupeřům jasný vzkaz: S námi musíte počítat!

Nestárnoucího veterána Jaromíra Jágra trenéři nepřesvědčili, útočníkovi Davidu Krejčímu, šikulovi Tomáši Hertlovi a bijci Radko Gudasovi vystavily stopku jejich týmy z NHL a další zkušený útočník Jiří Hudler reprezentovat nechce. Josef Jandač sbíral se svými kolegy před startem přípravy na Světový pohár jednu omluvenku za druhou.Nejen experti v zámoří, ale dost možná i leckteří čeští fanoušci jsou přesvědčeni o tom, že bez klíčových borců nemůže nároďák v konkurenci týmů plných velkých hvězd NHL uspět. Čechy předem všichni odepisují.

Brankář Petr Mrázek
Zdroj: ČTK/AP Brankář Petr Mrázek


Stačil ale jeden zápas a kdekdo už mluví úplně jinak. Jandačův výběr si pro první přípravný duel zvolil po Kanadě zřejmě druhého největšího aspiranta na triumf - Rusko. Střet s hokejovou dokonalostí ale nedopadl výbuchem, jak se všeobecně očekávalo. Právě naopak.

Anketa

Jak dopadnou Češi na Světovém poháru v Torontu?

Hlasovalo 41 lidí.

Tahle parta nebude k smíchu. Má vůli, chce se rvát a co je hlavní, nebojí se. Češi sice vedení u první třetiny neudrželi a tým s Ovečkinem, Malkinem, Tarasenkem, Panarinem či Dacjukem v sestavě prohráli 3:4, ovšem výsledek není rozhodující.


Podstatně důležitější je fakt, že s výjimkou druhé třetiny, kterou poznamenala častá česká, leckdy zbytečná, vyloučení, se Jandačův tým dokázal s ruskými hvězdami měřit. To je to hlavní.

Trenér Josef Jandač
Zdroj: ČTK/AP Trenér Josef Jandač


"Zápas se asi rozhodl ve druhé třetině, kdy jsme tam měli dost vyloučených po sobě a neuhráli jsme to tam," potvrdil kouč Jandač. "Ve třetí třetině už to mělo parametry, jaké jsme si představovali na začátku," dodal.Stane se z otlukánka a jasného outsidera černý kůň Světového poháru? Možná. Další šanci vystrašit soupeře mají podceňovaní Češi už v sobotu, kdy se s Ruskem utkají podruhé. Tentokrát bude hrát doma český nároďák.


pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:35

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   22:35

   Czech Open 2019

   22:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto3)

   23:50

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NZ Darts Masters

   23:35

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

Celý Program