ms hokej 2016 hezké vzkazy

Z neznámých hráčů udělal hvězdy! Fanoušci děkují kouči Vůjtkovi

Vladimír Vůjtek
Zdroj: profimedia.cz
Vladimír Vůjtek

Rozhodl se jasně. Trénovat už nechce. Vladimír Vůjtek se sice nerozloučil na úplném vrcholu, ale odchází jako hrdina. Nejen vzhledem ke své úspěšné kariéře, ale i faktu, že z reprezentace plné neznámých hráčů dokázal na světovém šampionátu v Rusku udělat tým, který se stal postrachem turnaje. Sklonit se před ním musely i daleko silnější výběry. Medaile mu na krku po návratu viset nebude, ale i tak se zkušený kouč dočkal od fanoušků poděkování.

 Před startem turnaje nebyl Vůjtek v jednoduché pozici. Ze zámoří mu chodila jedna omluvenka za druhou a po náročné sezoně se na start na mistrovství necítil ani Jaromír Jágr. Vůjtkovi a jeho kolegům nakonec vykrystalizovala soupiska, na které figurovaly jen čtyři posily z NHL a hned 14 nováčků!


Vůjtek vlastně neměl moc na výběr, soupisku dal dohromady z toho nejlepšího, co bylo k mání. Tomuhle týmu nikdo moc nevěřil. Při pohledu na kádr Ruska, Švédska, Finska nebo Kanady nejeden fanoušek viděl naše šance na zisk medaile jako minimální. Jenže...


Možná to bylo tím, že od Čechů na rozdíl od předešlých let nikdo moc nečekal. Možná za tím ale stojí trenérské umění zkušenostmi ostříleného kouče Vůjtka. Podceňovaný tým na úvod turnaje smetl domácí Rusko, poté si vyšlápl i na neméně kvalitní tým Švédů a „moskevskou“ skupinu vyhrál!

Anketa

Chtěli byste, aby Vladimír Vůjtek zůstal trenérem reprezentace?

Hlasovalo 643 lidí.

Ve čtvrtfinále sice Češi prohráli po nájezdech vyrovnanou a dramatickou bitvu s Američany, ale z Ruska rozhodně neodjíždějí s ostudou. Do té doby takřka neznámí borci jako Jeřábek, Šimek, Kundrátek, Birner, Furch nebo třeba Kempný jsou za hvězdy. A to nejen doma.


Není třeba dlouze rozebírat, že na úspěchu „bezejmenného“ týmu má lví podíl právě Vůjtek. Ostatně, vzkazy fanoušků na sociálních sítích hovoří za vše.


Sotva stačili hokejoví fanoušci skousnout vyřazení ve čtvrtfinále, trenér Vůjtek přispěchal s další zprávou. Řekl, že s trenérskou kariérou končí. Už dříve bylo sice odmluvené, že národní tým po mistrovství převezme jeho dosavadní asistent Josef Jandač, ale Vůjtek měl dál u týmu zůstat a pomáhat. Už se mu ale nechce. V 69 letech už chce mít klid. Má na něj nárok.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak reagovala Lucie Vondráčková na vypadnutí českého týmu z MS? Tady je její vzkaz!

GALERIE: Nový pár?! Tajemná kráska po boku Jágra patří mezi nejkrásnější dívky Česka

 

pha TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   10:25 12:30
   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

 • Nova Sport 2

  • NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   10:45 12:25
   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

Celý program