přestupy v nhl český gólman mění dres

Z Neuvirtha je Letec! Ve Philadelphii se sejde i s Voráčkem

Jakub Voráček a Michal Neuvirth
Zdroj: NHL media
Téma:
NHL

1,5 mil. dolarů v prvním roce, o 250 tisíc více ve druhém. Čtete podmínky smlouvy, kterou podepsal český brankář Michal Neuvirth (dříve New York Islanders) s Philadelphií. V barvách Flyers by se měl rodák z Ústí nad Labem na podzim potkat s krajany Jakubem Voráčkem a Radkem Gudasem.

„Máme z toho velkou radost,“ sdělil generální manažer Letců Ron Hextall. „Myslíme si, že je to osvědčený a kvalitní gólman. Jednou z nejlákavějších věcí na jeho angažování pro nás bylo, že v případě zranění Masona, může převzít roli jedničky týmu, což v minulosti už několikrát udělal. Jsem přesvědčený, že se dostane do hry mnohem častěji než typický náhradní gólman.“

 

Michal Neuvirth bude chytat v NHL za čtvrtý klub. Největší část své dosavadní kariéry v NHL prožil ve Washingtonu. Zástupci Capitals ho draftovali v roce 2006 z 34. pozice. Debut v soutěži prožil v ročníku 2008-09 a postupně se vypracoval v oporu mužstva. Jednu dobu byl dokonce týmovou jedničkou mezi třemi tyčemi.

 

Jeho akcie začaly klesat od play off 2012. Neuvirth pak většinou už jen kryl záda Holtbymu. Navíc v listopadu 2013 se kuriózně zranil, když uklouzl při rozbruslení po puku. Gólman Philipp Grubauer nečekané příležitosti využil a získal si větší důvěru někdejšího trenéra Caps Adama Oatese. Neuvirth tak většinou vysedával v hledišti nebo na střídačce.

 

Po otevření trhu s volnými hráči přestoupili tři Češi. Čtěte ZDE!

 

Celá situace vyústila v trejd, k němuž došlo na začátku loňského března. Capitals poslali ústeckého rodáka společně s Rostislavem Kleslou do Buffala, opačným směrem zamířil Jaroslav Halák. Neuvirth v minulé sezóně nastoupil za Sabres ke 27 zápasům, jen šest z nich dovedl do vítězného konce.

 

Na začátku letošního března ho Buffalo přenechalo New Yorku Islanders výměnou za Chada Johnsona. Sabres získali navíc podmíněnou volbu ve třetím kole draftu v roce 2016. Sedmadvacetiletý Neuvirth odchytal za Ostrovany pět utkání v základní části a jedno v play off.

 

Během sedmi sezón absolvoval Neuvirth v základní části National Hockey League 198 zápasů, v nichž inkasoval průměrně 2,73 gólu při úspěšnosti zákroků 91,2 procenta. Sedm utkání dokončil s čistým kontem. V play off si připsal deset startů.

nhlnews.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC 253: Adesanya vs. Costa

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program