návrat zpět

Z léčebny zpět do tréninku, napravený Bartošák se připojil k Jihlavě!

Patrik Bartošák na tréninku Dukly
Zdroj: hcdukla.cz

V polovině listopadu přišel Třinec o svou jedničku. Reprezentační brankář Patrik Bartošák oznámil, že z osobních důvodů přerušuje svoji kariéru. Na přelomu roku ohlásil, že má nejhorší za sebou a dostal od lékařů svolení k tréninku. Nyní už je dokonce jasno, kam zamíří další kroky šestadvacetiletého muže s maskou. Svými bruslemi rozčísne led jihlavské Dukly.

Když vyšly Bartošákovy problémy najevo, znamenalo to v průběhu rozjeté sezóny obrovský šok. „Bojuji s psychickým onemocněním, které jsem bohužel řešil v kombinaci s alkoholem. Dočasně přerušuji kariéru a podstoupím léčbu," zněla tehdy slova zkroušeného brankáře.

 

Vítkovický odchovanec přišel po téměř dvou měsících s pozitivní zprávou. „Věřím, že nejhorší mám za sebou. Od lékařů jsem dostal souhlas, že mohu začít trénovat. Cítím se velice dobře a věřím, že mi léčba pomohla,“ hlásil odhodlaně gólman, který patřil k nejlepším v extralize.

Po návratu do hokejového světa trénoval Bartošák s vítkovickou juniorkou a spekulovalo se o tom, kam zamíří. S kopřivnickým rodákem se nakonec dohodla prvoligová Jihlava, která po loňském nepovedeném boji o návrat do extraligy klesla do středu tabulky.

 

Dukla oznámila příchod Bartošáka na svých stránkách. Zatím se ale nejedná o přímou posilu do brankoviště. Gólman, který začal letošní ročník v Třinci, se oficiálně zapojuje do tréninků, které vede trenér brankářů Petr Jaroš, se kterým spolupracoval v národním týmu. Délku spolupráce ani případné nasazení do zápasu ale tým z Vysočiny neuvedl.

Bartošák se vrací do velkého hokeje podruhé v kariéře. Vítěz prestižního Calder Cupu se v roce 2016 potýkal s americkými zákony. Během působení v týmu Manchester Monarchs byl popotahován za napadení své přítelkyně a jeho dobře našlápnutá kariéra dostala trhlinu.

 

Nyní, když se dostal bývalý brankář Vítkovic zpět na vrchol, přišly další problémy a opět vynucená pauza a sešup. Doufejme, že druhý restart Bartošákovi vyjde, a že se vrátí v minimálně stejné formě, ve které odcházel na léčení.

rwa TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Manchester United - FC Kodaň

   10:50

   RunTour - České Budějovice

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   12:50

   Nova Cup - MČR E - BIKE

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - Dallas Mavericks

   09:00 11:05
   11:05

   Coldwater Classic Series 2010 - Documentary

   11:35

   Nyami Nyami - Slacklining at the Victoria Falls

   12:05

   UFC Reloaded (50)

   12:45

   Běhej lesy - Bílá

   13:00

   Manchester United - FC Kodaň

Celý program