návrat zpět

Z léčebny zpět do tréninku, napravený Bartošák se připojil k Jihlavě!

Patrik Bartošák na tréninku Dukly
Zdroj: hcdukla.cz

V polovině listopadu přišel Třinec o svou jedničku. Reprezentační brankář Patrik Bartošák oznámil, že z osobních důvodů přerušuje svoji kariéru. Na přelomu roku ohlásil, že má nejhorší za sebou a dostal od lékařů svolení k tréninku. Nyní už je dokonce jasno, kam zamíří další kroky šestadvacetiletého muže s maskou. Svými bruslemi rozčísne led jihlavské Dukly.

Když vyšly Bartošákovy problémy najevo, znamenalo to v průběhu rozjeté sezóny obrovský šok. „Bojuji s psychickým onemocněním, které jsem bohužel řešil v kombinaci s alkoholem. Dočasně přerušuji kariéru a podstoupím léčbu," zněla tehdy slova zkroušeného brankáře.

 

Vítkovický odchovanec přišel po téměř dvou měsících s pozitivní zprávou. „Věřím, že nejhorší mám za sebou. Od lékařů jsem dostal souhlas, že mohu začít trénovat. Cítím se velice dobře a věřím, že mi léčba pomohla,“ hlásil odhodlaně gólman, který patřil k nejlepším v extralize.

Po návratu do hokejového světa trénoval Bartošák s vítkovickou juniorkou a spekulovalo se o tom, kam zamíří. S kopřivnickým rodákem se nakonec dohodla prvoligová Jihlava, která po loňském nepovedeném boji o návrat do extraligy klesla do středu tabulky.

 

Dukla oznámila příchod Bartošáka na svých stránkách. Zatím se ale nejedná o přímou posilu do brankoviště. Gólman, který začal letošní ročník v Třinci, se oficiálně zapojuje do tréninků, které vede trenér brankářů Petr Jaroš, se kterým spolupracoval v národním týmu. Délku spolupráce ani případné nasazení do zápasu ale tým z Vysočiny neuvedl.

Bartošák se vrací do velkého hokeje podruhé v kariéře. Vítěz prestižního Calder Cupu se v roce 2016 potýkal s americkými zákony. Během působení v týmu Manchester Monarchs byl popotahován za napadení své přítelkyně a jeho dobře našlápnutá kariéra dostala trhlinu.

 

Nyní, když se dostal bývalý brankář Vítkovic zpět na vrchol, přišly další problémy a opět vynucená pauza a sešup. Doufejme, že druhý restart Bartošákovi vyjde, a že se vrátí v minimálně stejné formě, ve které odcházel na léčení.

rwa TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:20 02:10

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   02:10

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

Celý Program