spor o postup

Z první ligy bez postupu? Extraligové kluby zbrojí proti prvoligovým

Brandon DeFazio v zápase se Zlínem
Zdroj: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia
Brandon DeFazio v zápase se Zlínem.
Skok Aleš
Aleš Skok
19.12. 2020 19:31
Téma:

Všichni počítají, že letošní vítěz Chance ligy postoupí přímo do Tipsport extraligy. Ale bude tomu opravdu tak? Týmy z nejvyšší hokejové soutěže nechtějí. Bojí se velkých dopadů koronavirové krize v příští sezóně.

Karty jsou rozdány jasně. Z extraligy se letos nesestupuje, z první ligy má jít nahoru vítěz. To by znamenalo, že příští rok bude hrát nejvyšší soutěž patnáct mužstev.

 

To nejhorší, patnácté, by padalo přímo. Týmy na jedenáctém až čtrnáctém by hráli play down a poslední tým byl šel proti vítězi první ligy. To ovšem zástupci nejvyšší soutěže nechtějí.

 

"Na poslední valné hromadě APK bylo téma herního systému pro příští sezóny otevřené, pro nás nově. Kluby vedly diskuzi a přinášely různé podněty. My jsme se zdrželi přispění do diskuze," prozradil generální manažer Motoru Stanislav Bednařík.

 

 

"Ovšem ctíme a respektujeme schválená pravidla. Herní systém byl pro letošek před sezónou schválen VV ČSLH, to je dané, k tomu se nyní už vyjadřovat nemá žádný smysl. Navíc o herním systému soutěže rozhoduje VV ČSLH a ne APK. Co se týče našeho postoje k případně i další nesestupové sezóně, o tom si teprve popovídám s ostatními akcionáři klubu," doplnil Bednařík.

 

Obávají se totiž velkých ekonomický dopadů současné koronavirové krize a nechtějí se tak obávat případného pádu o soutěž níž.

 

Většina týmu v extralize shání finance, kde se jen dá. Sponzoři sice kluby neopouštějí, ale příjmy z návštěvnosti jsou nulové. Pokud se navíc ještě v dalších týdnech či měsících bude hrát bez diváků, dá se předpokládat, že většina týmů prodlouží platnost permanentních vstupenek i na příští sezonu, což logicky znamená, že přijdou o podstatnou část peněz.

 

 

Extraligisté jsou podle informací deníku Sport ve většině za jedno. Proti jsou pouze Sparta, třinec a Pardubice. Komu se to logicky nelíbí, to jsou týmy z druhé nejvyšší soutěže.

 

Majitelem Kladna a nově navrátivší se hráč Jaromír Jágr už před sezonou jednoznačně deklaroval, že se chce porvat o postup a udělá pro to maximum. Postoupit chtějí také JIhlava, Vsetín nebo Poruba.

 

Zatím se dá očekávat, že tajný návrh extraligových klubů neprojde. Proti je navíc sám prezident ČSLH Tomáš Král. Ale v současné době si nemůže být nikdo ničím jistý. Už jsme si zvykli, že pravidla se dají měnit i za pochodu.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   12:50

   Element (437)

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2021

   09:00 11:35
   11:35

   Ligue 1 Highlights (32)

   12:30

   Kitesports Insights & X - Project

   13:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   14:45

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   16:30

   Český motorsport 2021 (1)

Celý program