těsný závod

Wow, to bylo o prsa! Tři závodnice na rozdílu jediné setiny a dvě vítězky!

Nejtěsnější závod sezóny, lyžařky Vlhová s Brignoneovou zvítězily rozdílem jediné setiny
Zdroj: Profimedia
Zleva Mikaela Shiffrinová, která byla o setinu vteřiny pomalejší, než vítězky Federica Brignoneová (uprostřed) a Petra Vlhová (vpravo).
Téma:

Druhé kolo obřího slalomu v Sestriére přineslo závěr, po kterém musel nejeden kardiak na vzduch a zhluboka dýchat! Všechny tři medailové pozice se vměstnaly do rozdílu jediné setiny. V italském středisku nakonec vystoupaly na nejvyšší stupínek hned dvě závodnice.

Až třetí místo musela zkousnout dlouholetá královna alpského lyžování Mikaela Shiffrinová. Hlavu musela sklonit i před Petrou Vlhovou, se kterou nedávno rozhořela konflikt. Americké závodnici vadilo, že si prý trenér Slovenky soupeřku na svahu natáčí a díky tomu ji Vlhová poráží.

 

A porazila ji i v italském středisku, kde se k ní vměstnala i Federica Brignoneová z Itálie, jež přeťala cílovou linii v naprosto totožném čase s Vlhovou. Shiffrinové napočítala časomíra nejtěsnější možnou odchylku. Jednu setinu. Diváci pod kopcem byli k neudržení. Takové drama by záviděl i sám mistr pera William Shakespeare.

Italka vyhrála první kolo s náskokem sedmnácti sekund na Vlhovou, nakonec bronzová Američanka ztrácela na čtvrtém místě na nejvyšší stupínek 42 vteřin. Ve druhém kole pokazila třetí Němka Vikrotia Rebensburgová, která nakonec finišovala celkově na šestém místě.

 

Ve druhém kole zajela suverénně nejrychleji Shiffrinová a vyslala svým soupeřkám solidní signál. Jako první s ní svedla souboj Vlhová, které po protnutí cíle naměřila časomíra o setinku lepší čas.

S velkým tlakem se parádně vyrovnala i Italka Brignoneová, která nakonec Slovenku dorovnala a oslavila před vlastním publikem půlený triumf. Nejtěsnější závod sezóny je na světě!

rwa TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   17:00 18:45
   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

Celý program