Worlds play-off

Worlds: Po regionálních bitvách se utká Evropa s Čínou

Worlds 2020 Suning
Zdroj: LOL Esports
Téma:

Po páteční bitvě mezi dvěma čínskými týmy už z poloviny známe složení semifinále světového šampionátu v League of Legends. V sobotu se evropští Fnatic pokusí překvapit velké favority z čínského klubu Top Esports.

 

Ve čtvrtek proti sobě válčily celky z Jižní Koreji, v pátek zase zástupci čínské ligy LPL. V rámci sobotní BO5 série do vyřazovací části vstoupí i reprezentanté Evropy, které ale čeká ohromně náročný souboj s hlavními favority celého turnaje.

 

V rámci ryze korejského čtvrtfinále se fanoušci nejoblíbenější online hry světa překvapení nedočkali. DAMWON totiž jasně přehráli DRX a stejně jako v národním finále letní sezony vyhráli 3:0. Následně se utkaly čínské celky JD Gaming a Suning, kdy se diváci dočkali daleko napínavějšího klání.

 

 

JD Gaming byli papírovými favority, jelikož na světový šampionát postoupili z druhého místa čínské ligy, mezitímco nezkušení Suning obsadili místo třetí, a také v průběhu roku šly vzájemné zápasy spíše ve prospěch JD. Nakonec ale Suning udolali svého soupeře a vyhráli 3:1.

 

JD Gaming do zápasu vstoupili lépe a po 38 minutách se radovali z vedení 1:0. To jim ale nevydrželo dlouho, protože Suning hned v další hře jasně dominovali a nakonec sérii otočili a odnesli si kýžený postup. Velkou chválu sklízel zejména Tang „huanfeng“ Huan-Feng, který z pozice střelce dominoval proti svému přímému soku LokeNovi. 

 

 

O třetí místo v semifinále se utká Evropa proti Číně. Reprezentanté evropské ligy z týmu Fnatic ale budou velkými outsidery a většina expertů predikuje jejich prohru 0:3. Jejich soupeři z Top Esports totiž platí za největší favority celého turnaje a svou formu z domácí ligy si úspěšně přenesli i na mezinárodní pódium.

 

Zápas můžete sledovat od 12 hodin živě na Twitch.tv kanále Riot Games. Více informací o samotných Worlds se dozvíte v tomto článku.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   09:05 10:00
   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

   15:35

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program