Světový šampionát LOL

Worlds: Evropská naděje žije! Dokáže vyzrát i na korejské mistry?

Worlds 2020 - G2 Esports
Zdroj: LOL Esports
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
20.10. 2020 6:53
Téma:

Nejsledovanější turnaj roku nepřestává udivovat a ohromovat. League of Legends komunita si zápasy hrané v Šanghaji užívá plnými doušky. Nejlepší čtyři týmy světa se nyní chystají na semifinálové duely.

Tuhle esportovou událost sleduje zkrátka celý svět. Mnozí nemohli uvěřit, že se letošní světový šampionát v League of Legends vzhledem k složité situaci skutečně konat bude, ale nakonec se to povedlo, a o to více si zápasy užívají diváci z celého světa.

 

Největší procento sledovanosti samozřejmě přináší Čína, kde se však statistické zdroje velmi liší. I mimo Čínu ale semifinálové duely sledovalo v jednu chvíli klidně až 2,5 milionu diváků ze zbytku světa. Fanoušci starého kontinentu sledovali zejména víkendová utkání, kdy přišly na řadu týmy Fnatic a G2 Esports.

 

 

Ještě předtím se však odehrály dvě regionální bitvy. V souboji korejských reprezentantů bylo možné sledovat reprízu letního finále mezi DRX a DAMWON. Stejně jako před dvěmi měsíci se povedlo dominantně zvítězit DAMWON Gaming 3:0. V pátečním utkání postoupili z čínského derby nezkušení Suning, kteří překvapili celý svět, když přehráli papírově silnější JD Gaming 3:1.

 

Fnatic dokázali pořádně potrápit největší favority celého turnaje, ale nakonec nedokázali vedení 2:0 přetavit ve vítězství. V BO5 sérii (na 3 vítězné hry) tedy nakonec prohráli a do semifinále i s trochou štěstí proklouzli dle očekávání Top Esports.

 

 

V posledním čtvrtfinále se setkali korejští Gen.G a šampioni evropské ligy z týmu G2 Esports. Očekával se vyrovnaný duel, ale nakonec šlo o zcela jednoznačnou záležitost, když evropská sestava nedala svým soupeřům jedinou šanci a sebevědomým výkonem si došla pro výhru 3:0.

 

O finále se tak utkají dva čínské týmy: Top Esports proti Suning a favorit je v tomto případě opět jasný. První jmenovaný celek totiž zcela ovládl svou domácí ligu, takže i přes některé výpadky stále zůstává největším favoritem na celkový triumf. O to větší podpory se ale dočkají gameři z týmu Suning, kterému spoustu nadšenců drží palce právě kvůli tomu, jak se dokáže na Worlds prezentovat a porážet i ty papírově nejsilnější protivníky.

 

 

Nejen evropská komunita se možná ale daleko více těší na vyrovnané klání mistrů svých regionů G2 proti DAMWON. To bude vskutku souboj, na který se vyplatí zaměřit, jelikož mají oba celky ambice na to, postoupit do finále a konečně uzmout Číně titul nejsilnějšího regionu světa. Právě zástupci čínské ligy totiž vyhráli poslední dva světové šampionáty. 

 

Semifinálová utkání budete moc sledovat opět živě na platformě Twitch

Sobota 24. 10. 12:00 - Suning (Čína) vs. Top Esports (Čína)
Neděle 25. 10. 11:00 - DAMWON Gaming (Jižní Korea) vs. G2 Esports (Evropa)
 

 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Racing Unleashed

   18:00 18:30
   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Magazín Evropské ligy (4)

   18:15 19:10
   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

   02:50

   Házená: HSG Wetzlar - Eulen Ludwigshafen

Celý program