Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

živě na nova sport

Van Gerwen zpátky na trůnu! Počtvrté vyhrál World Series of Darts

Michael van Gerwen
Zdroj: Profimedia
Michael van Gerwen

Finálový turnaj World Series of Darts hraný v nizozemském Amsterdamu je u konce. K překvapení nedošlo a pro titul si došla světová jednička a naprosto nejlepší hráč současnosti Michael van Gerwen.

Z osmi nasazených hráčů se jen dva dostali do čtvrtfinále. Jednička turnaje van Gerwen si ve čtvrtfinále s přehledem poradil s Velšanem Jonnym Claytonem.
 

V druhém čtvrtfinále se střetli Mensur Suljovič s Krzysztofem Ratajským a vyrovnanou bitvu nakonec strhl na svou stranu Rakušan Suljovič.
 

V dalším boji o semifinále začal lépe Nizozemec Danny Noppert. Za podpory domácích fanoušků se dostal do vedení 9:5, ale s ukončením zápasu měl velké problémy. Favorizovaný White soupeři dvakrát sebral podání a za stavu 9:8 nevyužil Noppert ani jeden ze svých osmi pokusů na zavření a White srovnal na 9:9. Poslední leg však domácí šipkař zvládl a postoupil dále.
 

Poslední čtvrtfinále proti sobě postavilo Nizozemce van Barnevelda a Davea Chisnalla z Anglie. Ani domácí prostředí ale van Barneveldovi nepomohlo a favorizovaný Chisnall prošel do semifinále.

V prvním semifinálovém souboji na sebe narazili van Gerwen se Suljovičem. Zápas podle předpokladů zvládl "Mighty Mike", přestože Suljovič několik legů v závěru zápasu začal sto osmdesátkou. Van Gerwen zavíral na jedenáct či dvanáct šipek a suverénně postoupil.

Druhé semifinále bylo podstatně dramatičtější. Chisnall s Noppertem se neustále střídali ve vedení a jejich duel dospěl až do rozhodujícího 21. legu. V něm "Chizzy" měl dva pokusy na double 18, která by ho posunula do finále, ale netrefil a Noppert po něm zavřel 102, a rozjásal tak fanoušky, kterým se splnilo přání čistě nizozemského finále.

Svou dominanci v současném šipkařském světě stvrdil Michael van Gerwen i ve finále, ve kterém svého krajana smetl 11 ku 2 a předvedl devět sto osmdesátek. Získal tak čtvrtý titul na World Series of Darts z pěti konaných ročníků. Pouze loni mu prvenství sebral James Wade.

Výsledky World Series of Darts Finals 2019

Čtvrtfinále
Michael van Gerwen - Jonny Clayton 10:6
Mensur Suljovič - Krzysztof Ratajski 10:9
Ian White - Danny Noppert 9:10
Raymond van Barneveld - Dave Chisnall 8:10

Semifinále
Michael van Gerwen - Mensur Suljovič 11:4
Danny Noppert - Dave Chisnall 11:10

Finále
Michael van Gerwen - Danny Noppert  11:2

sup TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   11:30

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Grand Slam of Darts 2019

   11:30

   adidas Rockstars

   12:00

   Element (400)

   12:15

   UFC Reloaded (1)

   13:10

   UFC Fight Night: Magomedsharipov vs. Kattar

   15:05

   Champion of Champions 2019

Celý Program