šipkařský turnaj

Překvapení se nekonalo, World Grand Prix zná vítěze! Price jasně dominoval

Richard Wagner
12.10. 2020 23:10

Šipkařský turnaj World Grand Prix nakonec ukořistil Gerwyn Price, který zastavil překvapivou jízdu Dirka van Duijvenbodeho. V zápase měl navrch a i když soupeř zabojoval, trofej poprvé v kariéře získal právě Iceman.

Bylo to velké drama. Velšan začal lépe a na svého soupeře nastoupil velmi ostře. V prvním setu mu nedal moc šancí a nedovolil mu uhrát jediný leg.

Van Duijvenbode dokázal snížit ve třetím setu na 1:2, ale hned v následující sadě na něj Price znovu přitlačil a Holanďanovi přestalo jít otevírání a i na výrazu a gestech bylo jasně vidět, že není v dobrém rozpoložení. Zato světová trojka sypala suverénně triply i doubly.

Zdálo se, že Price si dojde pro jednoznačný triumf. Vedl 2:0 na legy v pátém setu a otevřel první šipkou, zatímco van Duijvenbodovi se to povedlo až 12. pokusem. Pak se ale The Titan neskutečně rozjel, zavřel 20. šipkou a favoritovi ukradl servis.

I když set nakonec nedotáhl do vítězného konce, dostal se znovu do tempa a zápas zdramatizoval. Na obrat však bylo pozdě a také při Holanďanovi stála smůla, když mu v rozhodujícím momentu vypadla šipka z šedesátky

Unikátní turnaj, který se hraje stylem double in a double out jako jediný major pod hlavičkou PDC, tak poprvé v kariéře ovládl Price. Van Duijvenbode byl zklamaný ze svého výkonu ve finále, za cestu turnajem si ale zaslouží respekt.

• Fotbal: Girondins Bordeaux - Paris Saint - Germain

21:05 22:50