golf Získal zelené sako

Woods znovu šampionem! Po čtrnácti letech vyhrál slavný major

Tiger Woods
Tiger Woods

Slavný golfista Tiger Woods vyhrál Masters. Spojení, na kterém by ještě v minulosti nebylo nic nečekaného, se znovu proměnilo v realitu. Třiačtyřicetiletý Američan totiž poprvé od roku 2008 a po vleklých operacích zad vyhrál jeden ze čtyř majorů, čili největších golfových podniků.

Do finálového dne šel na turnaji v Augustě z děleného druhého místa. Woods však čtvrté kolo zahrál o čtyři rány lépe než po třech kolech první Ital Francesco Molinari, kterého předčil o dvě rány.

Bývalý světový hráč číslo jedna získal patnáctý titul z majoru, první od roku 2008. Do zeleného saka, které se dává vítězi turnaje, se oblékl po 14 letech.

"Je to ohromující už jen proto, že jsem rád, že vůbec ještě hraju golf. Je to moje nejtěžší vítězství, když si uvědomím, čím vším jsem si prošel," řekl Woods.

"Je to dvaadvacet let od mé první výhry tady. Tenkrát tady byl můj táta a dnes jsem dvojnásobným otce i já. Kruh se uzavřel. Nemám slov."