Slavný turnaj

Tiger Woods dostal před The Open košem, rival má nečekanou výhodu

Tiger Woods a Brooks Koepka
Zdroj: Profimedia

Už zítra startuje golfové The Open. Největším favoritem je Američan Brooks Koepka. Ten ale ještě před začátkem turnaje stihl dát košem legendárnímu Tigeru Woodsovi.

Koepka je momentálně na majorech k nezastavení. Z posledních čtyřech turnajů velké čtyřky si odvezl dva tituly a dvě druhá místa. Není tak divu, že o tréninkové kolo s ním je velký zájem. Zkusil to i trojnásobný vítěz The Open Tiger Woods, ale neúspěšně.


"Hej kámaráde, nevadilo by ti, kdybych se k tobě přidal a zahráli si spolu tréninkové kolo? A on mi vůbec neodpověděl,“ smál se Woods na tiskové konferenci. Koepkovi totiž došlo, že by z tréninkového kola těžil jen Woods.


Nejstarší Major se po 68 letech vrací na hřiště Portrush v Severním Irsku, spousta hráčů včetně Woodse na něm nikdy nebylo a Koepka má caddyho, který je v Portrushi členem. "Na kteroukoliv jamku tady přijdu, říkám mu: Řekni mi, co mám dělat. Hrál jsi tady víc než kdokoliv jiný," přiznal Koepka.


"Takže si to nechám vysvětlit. Zná tu místa, kterým je lepší se vyhnout, a naopak kam je dobré hrát. Budu tento týden určitě mnohem sebevědomější, když ho tu mám na bagu,“
dodal.


Jeho úspěch tkví hlavně v tom, že na hřiště přijíždí s předstihem a snaží se na nich natrénovat co nejvíc. A není se čemu divit, že tomu věnuje tolik času. Na vítěze čeká 44 milionů korun.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NBA – akce měsíce

   11:15

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Telekom Baskets Bonn

 • Nova Sport 2

  • 01:00 01:50

   Magazín Evropské ligy (6)

   01:50

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

   03:35

   NHL: Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers

   09:00

   Basketbal: Peristeri winmasters - Gaziantep

   10:45

   NBA – akce měsíce

   11:00

   Házená: HC Erlangen - SC DHfK Leipzig

Celý Program