nezvyklá tiskovka

Woodley vyslal jasný vzkaz! Black lives matter, odpovídal na všechny otázky

David Chmátal
David Chmátal
18.9. 2020 19:23
Téma:
UFC

Hvězda hlavního zápasu nadcházejícího turnaje UFC Fight Night 178 Tyron Woodley toho na nezvykle krátké tiskové konferenci mnoho neřekl. Na všechny otázky odpověděl formulací hesla: „Black Lives Matter.“

Bývalý šampion velterové váhy a jeho rival Colby Covington byli dotazování odděleně. Jako první na řadu přišel Woodley, ale mnoho toho zvídavým reportérům neprozradil. Na všechny dotazy odpovídal heslem celosvětového hnutí, upozorňujícího na mezirasové problémy.
 

„Black Lives Matter," (volně přeloženo: na životě černochů záleží) řekl během tříminutového vystoupení celkem devětkrát.  Zápasník své stanovisko podtrhl tričkem se stejným heslem a červenou čepicí s potiskem „MAKE RACISTS CATCH THE FADE AGAIN“ (volně přeloženo: ať rasisté znovu vymizí).

Odkaz na tiskovou konferenci v anglickém jazyce ZDE.
 Woodley vyslal jasnou zprávu a podpořil probíhající protesty, které začaly v červenci po úmrtí George Floyda, který podlehl následkům brutálního policejního zákroku. Zápasník tím navíc vyostřil nadcházející duel s Colby Covingtonem, který veřejně podporuje amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Ten na tiskovou konferenci přišel v zeleném obleku a rovněž s červenou čepicí, tentokrát s heslem „KEEP AMERICA GREAT“ (volně přeloženo: udržme Ameriku skvělou). Během rozhovoru si nedopustil sérii jízlivých poznámek na adresu soupeře.

„Snaží se mě kopírovat. Nosí nějakou čepici, která říká ať rasisté zmizí, ale jediný, kdo zmizí je Tyron Woodley v sobotu večer. On je tu jediný rasista a tohle je závod o to, dostat ho ven z UFC,“ pronesl Covington.


Dvojka velterové váhy má rovněž jasnou představu, jak nadcházející duel s bývalým týmovým kolegou dopadne: „Vždy jsem věděl, že pokud zkřížíme cesty, bude to pro mě lehká práce a lehce vydělané peníze. Vezmu ho do hlubokých vod a utopím ho.“

UFC Fight Night: Covington vs. Woodley sledujte už v sobotu 19. září živě od 23:30 na Nova Sport 2 a Voyo.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program