kdo vyhraje?

Woodley se zápasu s Burnsem vyhýbal! Nakonec neměl na vybranou

David Chmátal
David Chmátal
29.5. 2020 10:02
Téma:
UFC

Bývalý šampion velterové váhy Tyron Woodley se po roce a půl vrací do klece. Už 30. května se v hlavním zápase večera utká s Gilbertem Burnsem, vycházející hvězdou UFC. Nadcházející duel je pro něj obrovskou šancí, zatímco Woodley se zápasu vyhýbal.

Kdo je Gilbert Burns (18-3)? Třiatřicetiletý zápasník je v UFC od roku 2014. Většinu duelů absolvoval v lehké váze, nicméně teď se soustředí na těžší kategorii do 77 kg. Z posledních osmi zápasů prohrál jen jediný a ten poslední s Demianem Maiou ukončil už v prvním kole. Třemi posledními úspěšnými zápasy se dostal na šestou příčku velterové váhy.

 

V žebříčku jsou však další jména, která by si souboj s Woodleym (19-4-1) papírově zasloužily víc. Nicméně v současné situaci je Burns jediný, kdo může zápasit. Covington a Thompson jsou zranění, Maia je uvězněný v Brazílii, Edwards v Londýně, Chiesa netrénuje a Masvidal chce duel o titul, nebo druhý zápas s Diazem.


„Ostatní zápasy nemají smysl, byl jsem jediný, s kým mohl zápasit. Neměl na vybranou,“ řekl Burns pro MMA Fighting. Woodleymu, který je v žebříčku na prvním místě hned pod šampionem, se duel vůbec nezamlouvá. Prohrou by mohl přijít o šanci na znovuzískání titulu.


„Myslím, že tohle je pro Woodleyho špatný zápas. Také ho od začátku odmítal. Jsem si jistý, že se zápasu vyhýbal. Když mě porazí nikam se neposune, já jsem v top 10 teprve chvíli. Ale pokud ho já porazím, bude to pro něj katastrofa,“ řekl Burns.


Woodley dlouho ve velterové váze dominoval a čtyřikrát obhájil titul. V březnu minulého roku se utkal s nynějším šampionem Kamaru Usmanem (16-1), který ho jednomyslným rozhodnutím sesadil z trůnu. Od té doby se Woodley v kleci neukázal.
 

V roce 2020 měl nastoupit na galavečeru v Londýně a střetnout se tam s Leonem Edwardsem (18-3), ale akce byla kvůli koronavirové krizi zrušena.


Ačkoli dlouho nezápasil, rozhodně ho není radno podcenit a Burns si toho je vědom. „Bude těžké s ním zápasit. Má vůli a tvrdou pravačku, ale já mám pravačku, levačku, skvělou práci na zemi a srdce. Ukončím ho,“ předpověděl výsledek vyzyvatel.

Hlavní karta galavečera UFC Fight Night Woodley vs. Burns:

Tyron Woodley vs. Gilbert Burns (velterová váha)

Blagoj Ivanov vs. Augusto Sakai (těžká váha)

Kevin Holland vs. Daniel Rodriguez (velterová váha)

Roosevelt Roberts vs. Brok Weaver (lehká váha)

Mackenzie Dernová vs. Hannah Cifersová (ženská slámová váha)
 

UFC: Woodley vs. Burns sledujte v něděli 31. května živě od 3:00 na Nova Sport 2 a VOYO.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Gruzie - Fidži

   12:55 14:55
   14:55

   Element (428)

   15:10

   Ragby: Irsko - Skotsko

   17:10

   Major League Soccer Highlights (17)

   17:40

   Ragby: Wales - Itálie

   19:35

   NBA 2020

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Nîmes Olympique - Olympique Marseille

   12:30 14:15
   14:15

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   16:40

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - RC Lens

   18:55

   Fotbal: Sporting Kansas City - Minnesota United FC

   20:40

   Element (428)

Celý program