Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nova sport hokejový svátek

Winter Classic se blíží! Ovládne Nový rok Montreal, či Boston?

Winter Classic 2016
Zdroj: Nova Sport

Zápas pod širým nebem už několik let neodmyslitelně patří do programu sezóny NHL. V té letošní půjde o zvláště pikantní utkání mezi dvěma odvěkými rivaly. Prvního ledna proti sobě nastoupí americký Boston Bruins a kanadský Montreal Canadiens. Utkání začíná na Nový rok v 19:00.

Zápasy pod širým nebem se vyznačují jedinečnou atmosférou a nepředvídatelnými změnami počasí, které z tohoto každoročního střetnutí činí nezapomenutelný zážitek. Letos se hraje na Gillette Stadium v americkém Foxborough, které se nachází asi pětatřicet kilometrů od Bostonu. V ledovou plochu se tak změní stadion, na kterém běžně hrají New England Patriots Národní fotbalovou ligu. Více než šedesát tisíc diváků tak bude moci sledovat, jak se hřiště na americký fotbal promění v ledovou plochu.

 

Prestižní utkání vyhrál v loňském roce Washington, který porazil Chicago 3:2. Stejně jako Chicago také oba letošní účastníci patří mezi tzv. Original Six. Tedy mezi šestici týmů, ze kterých se skládala NHL ve 25 sezónách v letech 1942–1967. Kanadští Canadiens jsou historicky úspěšnější než Bruins. Za svou existenci vyhráli Stanley Cup už čtyřiadvacetkrát, avšak svůj poslední titul získali v roce 1993. To Boston má na kontě pouhých šest titulů, nicméně jejich poslední je ze sezóny 2010/2011 a celkově je v posledních letech úspěšnějším týmem. V letošním ročníku je však situace obou týmů velmi podobná a oba se drží v polovině tabulky Východní konference.

 

 

Čeští diváci bohužel s největší pravděpodobností neuvidí očekávaný souboj českých hvězd. V utkání s Ottawou se zranil zatím nejproduktivnější Čech letošní sezóny NHL David Krejčí, který se potýká s blíže nespecifikovaným zraněním pravé ruky. Podle vedení klubu je tak velice nepravděpodobné, že by se v utkání pod širým nebem objevil. Čeští hokejisté tedy nastoupí pouze v dresu Montrealu. Za ten už dvanáct sezón hraje Tomáš Plekanec, který je i letos tahounem Canadiens. Společně s ním za kanadský klub nastoupí také Tomáš Fleischmann.

 

Legendární Winter Classic odvysílá živě stanice NOVA Sport 1 na Nový rok od 19:00. Přímý přenos utkání odvysílá také Fanda a videoportál VOYO. Zápas komentují Štěpán Sokol a Roman Jedlička.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   20:45

   Element (394)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   KITE LIFE (3)

   21:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 19:30 20:00

   MAXI TIP Poker Tour (13)

   20:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

   21:45

   Ligue 1 Highlights (2)

   22:40

   Czech Open 2019

   22:50

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   00:35

   Ragby: Wales - Anglie

Celý Program