video vstoupil do dějin

Wimbledon jinak: Zde dal Beckham jeden z nejhezčích gólů historie!

David Beckham
Zdroj: Profimedia
Téma:

Londýn následující dva týdny bude žít tenisem. V All England Clubu v pondělí začala hlavní soutěž slavného Wimbledonu. Právě na stadionu stejnojmenného klubu se ale před dvaceti lety psala i fotbalová historie. A v hlavní roli nebyl nikdo jiný než hvězda anglického fotbalu David Beckham!

Lepší start do sezóny si Manchester nemohl přát. Na hřišti Wimbledonu vedl v utkání prvního kola Premier League už 2:0, když přišel moment, který se navždy zlatým písmem zapsal do fotbalových dějin.
 

Střídající Brian McNair, který byl v tu chvíli na hřišti místo Erica Cantony jen něco málo před deset minut, se dostal na vlastní polovině k míči, popostrčil jej k tehdy jednadvacetiletému mladíčkovi Davidu Beckhamovi a ten všechny šokoval. Místo aby rozehrál na další spoluhráče, nebo pelášil na bránu, udělal jen pár rychlých kroků, načež si všiml, že gólman soupeře Neal Sullivan je daleko z brány. A přesně toho využil. Ještě před půlící čárou balón napálil a ten před zraky užaslých diváků, fotbalistů včetně Karla Poborského na lavičce United a možná i samotného Beckhama doplachtil až do sítě.

Není divu, že když se úspěšný střelec v budoucnu zpětně ohlížel za tímto momentem, označil jej za nejhezčí branku své úspěšné kariéry.
 

Na hřišti Wimbledonu se psaly fotbalové dějiny, na tamních kurtech se teď píší ty tenisové. Slavný grandslamový turnaj můžete sledovat na kanálech NOVA Sport a videoportálech VOYO. 

Související témata:
TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:00 05:00

   Basketbal: NBA All - Star Game 2020

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:45

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

Celý Program