Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 6. 2016
video vstoupil do dějin

Wimbledon jinak: Zde dal Beckham jeden z nejhezčích gólů historie!

David Beckham
Zdroj: Profimedia

Londýn následující dva týdny bude žít tenisem. V All England Clubu v pondělí začala hlavní soutěž slavného Wimbledonu. Právě na stadionu stejnojmenného klubu se ale před dvaceti lety psala i fotbalová historie. A v hlavní roli nebyl nikdo jiný než hvězda anglického fotbalu David Beckham!

Lepší start do sezóny si Manchester nemohl přát. Na hřišti Wimbledonu vedl v utkání prvního kola Premier League už 2:0, když přišel moment, který se navždy zlatým písmem zapsal do fotbalových dějin.
 

Střídající Brian McNair, který byl v tu chvíli na hřišti místo Erica Cantony jen něco málo před deset minut, se dostal na vlastní polovině k míči, popostrčil jej k tehdy jednadvacetiletému mladíčkovi Davidu Beckhamovi a ten všechny šokoval. Místo aby rozehrál na další spoluhráče, nebo pelášil na bránu, udělal jen pár rychlých kroků, načež si všiml, že gólman soupeře Neal Sullivan je daleko z brány. A přesně toho využil. Ještě před půlící čárou balón napálil a ten před zraky užaslých diváků, fotbalistů včetně Karla Poborského na lavičce United a možná i samotného Beckhama doplachtil až do sítě.

Není divu, že když se úspěšný střelec v budoucnu zpětně ohlížel za tímto momentem, označil jej za nejhezčí branku své úspěšné kariéry.
 

Na hřišti Wimbledonu se psaly fotbalové dějiny, na tamních kurtech se teď píší ty tenisové. Slavný grandslamový turnaj můžete sledovat na kanálech NOVA Sport a videoportálech VOYO. 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:40

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo Lippe

   20:40

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (5)

   21:05

   Večerní Sportovní noviny

   21:10

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

 • Nova Sport 2

  • 20:05 23:30

   Premier League Darts 2019

   23:30

   Major League Soccer Highlights (8)

   00:00

   Ligue 1 Highlights (33)

   01:00

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   01:30

   Natural Track Luge - World Championship

   02:05

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Celý Program