Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 12. 2018
BOX Dlouho očekávaný zápas

Wilder zůstává mistrem světa, zápas s Furym skončil remízou

Deontay Wilder s Tysonem Furym
Zdroj: Twitter

Dlouho očekávaný souboj velikánů zůstal bez vítěze. Zápas mezi americkým boxerem Deontayem Wilderem a Britem Tysonem Furym skončil remízou a po vyrovnaném utkání tak zůstává mistrem světa Wilder.

Jednalo se o souboj doposud neporažených boxerů a u toho taky zůstalo. Wilder byl před zápasem pasován do role favorita, očekával se ale tuhý a vyrovnaný boj. I přes to, že se Tyson Fury vracel do ringu po dlouhé přestávce, během které ho nikdo neviděl boxovat.
 

Fury se během zápasu dvakrát dostal na zem, s neuvěřitelnou energií se ale zvedl a podle komentátorů měl vyhrát.

 
Wilder do dnešního dne vyhrál všech 40 zápasů a z toho hned 39 ve stylu K.O. Furyho, který naposledy boxoval před třemi roky s Kličkem, ale zdolat nedokázal. Nejvíce energie věnoval Wilder devátému kolu, kdy Furyho zasypal nespočtem ran, britského soupeře ale nezlomil.

 


V závěru už působil Wilder odevzdaně a smířeně s ukončením zápasu na body. Možná ho to ale stálo vítězství, protože experti, ani rozhodčí, se nedokázali shodnout, kdo dramatický duel zvládnul lépe. Jeden ze sudích těsně upřednostnil Wildera, druhý Furyho a třetí se nedokázal rozhodnout a oběma přidělil stejný počet bodů. Rozhodčí v ringu byl tak nucen vyhlásit remízu.


Díky ní zůstal Deontay Wilder mistrem světa organizace WBC a pás by měl obhajovat až v dubnu. S dalším Britem Anthonym Joshuou by se měli předvést na velkolepé show ve Wembley. Joshua je momentálním mistrem organizací WBA, WBO a IBF. Bude se tak jednat o duel dvou současných nejlepších boxerů na světě.


Po zápase Wildera s Furym se ale nedá vyloučit ani odveta, která by mohla proběhnout dříve, než tento očekávaný souboj.

hp TN.cz