krádež v ringu

Wilder je naštvaný na svého trenéra! Ručník do ringu přilétnout neměl

Deontay Wilder inkasuje od Furyho
Zdroj: Profimedia
Deontay Wilder inkasuje od Furyho
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 23. 2. 2020
Téma:
box

Není pochyb, že Tyson Fury v odvetném zápase pořádně naložil Wilderovi. Jeho výhra technickým knokautem přišla poté, co z Bombarďákova rohu jeden z trenérů hodil do ringu ručník. Každý, kdo zápas viděl ví, že Fury jasně vyhrával, ale Deontay Wilder se cítí okradený. Vždyť na výhru mu stačí dvě sekundy.

„Můj roh hodil ručník, ale já byl připravený to rozbalit. Nechci se vymlouvat, jsem válečník. Jen bych si přál, aby mě to trenéři nechali dokončit,“ řekl Deontay Wilder (42-1-1), který utrpěl svou první porážku v profesionální kariéře. V ringu dostal pořádnou nakládačku a chvílemi to vypadalo, že se sotva drží na nohou.
 

Nicméně jak už dřív několikrát říkal, jeho protivníci musí být stoprocentní celých dvanáct kol, zatímco jemu stačí jen dvě vteřiny. Wilderovi totiž v 41 zápasech stačil nepatrný okamžik na ukončení svých soupeřů. Během zápasu hledá tu chvilku nepozornosti, kdy vypustí časovanou bombu, kterou má ve své pravačce.

Poslední chvíle před tím, než do ringu přiletěl ručník:
Stejně jako Wilder to vidí i jeho trenér Jay Deas. „Mark hodil ručník. Nemyslím si, že to měl udělat. Deontay je ten typ, který se nikdy nevzdá. Také se musí vzít v potaz, že je extrémně nebezpečný a vždy má tu šanci na ten jeden úder,“ řekl o svém svěřenci na pozápasové konferenci.

Dokonce v rohu bývalého šampiona došlo k nedorozumění. Trenéři se špatně domluvili „Během kola Mark říkal něco o vhození ručníku. Já mu odpověděl ať to nedělá. Pak zápas pokračoval a zničehonic jsem viděl ručník. Musíme to ještě probrat,“ pokračoval Deas o dění u ringu.

Ale nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem. Wilder se může cítit okradený, a o to hůře, když „krádež“ přišla z vlastní rohu. Ale faktem zůstává, že byl na zemi několikrát a ačkoli je bojovník, trenéři musí myslet na jeho zdraví. Oba boxeři ze zápasu odešli zbití, Wilder dokonce utrpěl trhlinu v uchu, ale naštěstí nikdo z nich nemá vážnější zranění. A k radosti fanoušků i Bronzového Bombarďáka to vypadá, že druhá odveta je reálná.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program