grand slam of darts

Whitlock byl mašina na 180! Pomocí rekordu porazil Van Gerwena

Simon Whitlock
Zdroj: Profimedia
Simon Whitlock
Jiří Průša
Jiří Průša
22.11. 2020 23:23
Téma:

Anglický šipkař Michael Smith ani nyní nevybojuje vítězství na major turnaji. S Grand Slam of Darts se rozloučil ve čtvrtfinále, kde nestačil na Portugalce Joseho de Sousu. Druhým postupujícím z odpoledního programu se stal James Wade, který porazil Damona Hetu. Večer se o překvapení postaral Simon Whitlock, který svými sto osmdesátkami utloukl světovou jedničku Michaela van Gerwena.

Vstup do prvního zápasu měl výrazně lepší Portugalec. De Sousa se dostal do vedení 8:2, ale v tu chvíli přišel velký Smithův comeback a Angličan srovnal na 8:8. Od té doby byla hra velmi vyrovnaná a zlom přišel za stavu 15:14 pro De Sousu. Smith měl tři šipky na srovnání a poslání zápasu do posledního legu, jenže trefil třikrát pouze single. Portugalec první šipkou na vítězství trefil kýžený double, a postoupil tak do semifinále.

 

V druhém odpoledním klání se utkali James Wade a Damon Heta. Angličan Wade získal první čtyři legy a celý zápas se nesl v duchu dotahování Damona Hety. Náskok se postupně změnšoval i zvětšoval až po 26 lezích Australan konečně srovnal na 13:13. Jenže tím jako by Hetovi došel dech. Wade vyhrál zbylé tři legy a stal se druhým semifinalistou. Oba předváděli fantastické šipky. Wade měl průměr přes 101 bodů a úspěšnost zavírání přesně 50 %. Heta doubly trefoval dokonce s přesností 56,52 %, ale na výhru mu to nestačilo.

 

Třetí zápas mezi Nathanem Aspinallem a Dimitrim van den Berghem měl o něco nižší kvalitu. Mladí, nadějní, ale již úspěšní šipkaři neměli svůj den a několikrát se trápili při zavírání. Po většinu zápasu byl Asp ve vedení a Belgičan dotahoval náskok. Za stavu 12:12 šel poprvé do vedení Van den Bergh a v zápětí udržel i vlastní podání, jenže Aspinall uhrál následující tři legy a měl dvě možnosti na výhru. Paradoxně k ní byl blíže při podání Belgičana, ale nevyužil toho. V rozhodujícím legu Angličanovi triply nevycházely. Poslední návštěvu terče zakončil 180, jenže Van den Bergh následně double 18 zavřel a postoupil.

Poslední duel byl skutečnou šipkařskou podívanou. Světový hráč číslo jedna Michael van Gerwen předváděl tradičně úžasné šipky a Simon Whitlock odpovídal neuvěřitelným množstvím 180. Čaroděj házel s jinými šipkami, než s jakými hrál ve skupině, ale létalo mu to s nimi ještě lépe. Při vedení 14:13 prolomil Van Gerwen Australanův servis zavřením 146 přes dva triply 19 a double 16, jenže Whitlock následně vzal Nizozemcovo podání, při němž promarnil Mighty Mike tři šipky na vítězství. Čaroděj následně udržel svůj servis a šlo se do rozhodujícího legu. V něm měl Van Gerwen 5 šipek na vítězství, ale neproměnil je, a tak Whitlock svou druhou matchdart vyřadil světovou jedničku. Australan celkem dvacetkrát v zápase hodil 180, což je nový rekord Grand Slam of Darts.

Grand Slam of Darts – čtvrtfinále

Jose Oliveira de Sousa – Michael Smith 16:14

James Wade - Damon Heta 16:13

Dimitri van den Bergh - Nathan Aspinall 16:15

Simon Whitlock - Michael van Gerwen 16:15

 

Zbytek turnaje můžete sledovat živě na Nova Sport 2 a Voyo.
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   17:35 19:20
   19:20

   NHL News

   19:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   21:20

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:30

   FreeRiding Iran - MTB Road Trip

   22:00

   Racing magazine (4)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   16:55 18:40
   18:40

   Běhej lesy - Slavkovský les

   18:55

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   19:20

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021 Dokument o extrémních sportech

   19:50

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (3)

   20:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

Celý program