Šipky

World Matchplay zná kompletní osmifinalisty. Gerwen musel otáčet

Radující se Michael van Gerwen
Zdroj: Profimedia
Radující se Michael van Gerwen.
Jakub Martinovský
Jakub Martinovský
Aktualizováno 20. 7. 2021 0:05
19.7. 2021 21:33
Téma:

Dvojnásobný vítěz World Matchplay Michael van Gerwen otočil zápas proti Damonu Hetovi a postoupil do osmifinále. Dál jdou i Ian White Nathan Aspinall a Gary Anderson.

Ian White a Deryl Gurney si od začátku drželi vysoké průměry. Gurney sice vyhrál rozhoz na střed, ale byl to White, který jako první vzal podání soupeře a dostal se do vedení 3:2. Od té doby u terče zcela dominoval a utekl do náskoku hned tří brejků a za stavu 8:3 to vypadalo, že je o vítězi jasně rozhodnuto.

 

Gurneymu se ale povedlo zápas zdramatizovat. Výrazně zlepšil náhozy a zavírání a vzal soupeři dvě podání zpátky. Za stavu 8:6 se ale oba hráči trápili na zavírání a tento veledůležitý leg nakonec na svou stranu uzmul White a utekl do vedení 9:6. Zkušený Angličan si vedení nakonec pohlídal a vyhrál 10:7. 

 

 

Ve druhém pondělním zápase postoupil Angličan Nathan Aspinall, který porazil krajana Mervyna Kinga 10:6. Do utkání výrazně lépe vstoupil mladší z obou hráčů, když se dostal do vedení 4:0. King ale zabral a snížil na rozdíl pouze jednoho legu, ale srovnat nedokázal. 

 

Náskok jednoho až dvou legů si Aspinall držel až do vedení 8:6, ale poté o svém vítězství definitivně rozhodl, když vyhrál další dvě kola a postoupil do osmifinále. Dalším soupeřem mu bude Michael van Gerwen. 

 

 

Právě nizozemský šampion odehrál velmi těžký zápas proti Damonu Hetovi. Do utkání sice vstoupil dobře, když vedl 4:2 na legy, ale po přestávce se daleko více dařilo jeho australskému soupeři, který se dostal do vedení 6:4. Pořád ho ale čekala spousta práce, aby jednoho z nejlepších šipkařů historie zdolal.

 

To se mu nakonec nepovedlo. MvG si povytáhl ponožky, což znamenalo jediné. Dalších pět legů uzmul na svoji stranu a vedení o tři hry si udržel až do konce. 

 

V posledním zápase prvního kola se představil Gary Anderson a Stephen Bunting. Pro Létajícího Skota, který World Matchplay vyhrál v roce 2018, to byla snadná práce. Svému soupeři hned třikrát sebral podání, zatímco sám nezaváhal ani jednou. Průměr na tři šipky mél také o deset bodů lepší a zaslouženě vyhrál 10:5.

 

 

Již dříve do osmifinále postoupili všichni favoriti. Překvapením bylo pouze vypadnutí světové čtyřky Jamese Wadea, který nestačil na Lukea Humphriese. Na turnaji skončila také světová dvanáctka Glen Durrant, ale vzhledem k jeho špatné formě v posledních měsících to takový šok není. S pouhým průměrem 84 nestačil na Callana Rydze.

 

Pondělí program World Matchplay

I. White - D. Guerney 10:7

N. Aspinall - M. King 10:6

van Gerven - D. Heta 10:7

G. Anderson - S. Bunting 10:5

 

Osmifinálové zápasy:

G. Price - J. Clayton

D. Bergh - J. Chisnall

J. Humphries - K Ratajski

R. Cross - C. Rydz

P. Wright - J. Cullen

M. Smith - J. Sousa

M. Gerwen - I. White

M. Aspinall - G. Anderson

 

 

Karel Sedláček hodnotí poslední turnaje Super Series

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program