emotivní moment

Wawrinka vzpomněl na staré finále, před utkáním s Djokovičem brečel

Stan Wawrinka
Zdroj: Profimedia
Stan Wawrinka
Jiří Průša
Jiří Průša
19.7. 2020 10:21
Téma:

Švýcarský tenista Stanislas Wawrinka může být na svou kariéru právem hrdý. V době nadvlády trojice Federer, Nadal, Djokovič dokázal vyhrát tři grandslamy. V rozhovoru pro švýcarský L'Illustré prozradil, že minuty před svým posledním vítězným finále brečel.

Stanislas Wawrinka má tu smůlu, že hraje tenis v době nevídané dominance Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviče. I přesto Wawrinka dokázal vyhrát tři ze čtyř grandslamů, pouze Wimbledon mu chybí.


Když v roce 2016 postoupil do finále US Open, měl už z předchozích let dva grandslamové triumfy, ale souboj s Djokovičem vnímal trochu jinak. Pro L'Illustré prozradil, jaké pocity před zápasem měl.


"Bylo mi 31 let a myslel jsem si, že to je moje poslední šance na zisk grandslamu," zavzpomínal. "Pět minut před vstupem na centrální kurt to na mě spadlo. Cítil jsem se opravdu špatně, byl jsem extrémně nervózní a začal jsem brečet. Magnus (Magnus Norman, tehdejší Wawrinkův trenér - pozn. red.) za mnou přišel, promluvil se mnou a já se dal dohromady," vylíčil poslední momenty před finále.Švýcarský tenista také prozradil, že svou herní taktiku přizpůsobil svému psychickému stavu. "Rozhodl jsem se unavit se fyzicky, abych vypustil ten stres. Prodlužoval jsem délku výměn, i když to někdy znamenalo prohrát v nich," popsal netradiční strategii.Ta mu nakonec vyšla. Po prohraném tiebreaku první sady vyhrál tři následující sety a vyhrál i své třetí grandslamové finále. O rok později přišla jeho jediná prohra na French Open, takže si drží fantastickou bilanci 3:1 ve finálových zápasech grandslamových turnajů.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Columbus Blue Jackets - Tampa Bay Lightning

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Olympique Lyon - FC Metz

   12:50

   Nova Cup - Speciál

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Lille OSC - Stade Reims

   09:00 10:45
   10:45

   Element (431)

   11:00

   NBA: Milwaukee Bucks - Los Angeles Lakers

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:45

   adidas TERREX Documentary

   15:15

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

Celý program