nba noční zápasy

Satoranský na parádu nenavázal, Washington padl s Torontem!

Tomáš Satoranský v zápase s Torontem

Basketbalisté Washingtonu nenavázali na povedené představení z minulého zápasu proti Millwaukee a prohráli s lídrem celé soutěže s Torontem ve druhém prodloužení 138:140. Ve vyrovnaném duelu zaznamenal Tomáš Satoranský čtyři body, sedm doskoků a dvě asistence.

Toronto v úvodu utkání dominovalo a už v první čtvrtině získalo náskok 19 bodů. Nechytila se totiž celá základní pětka Wizards včetně Satoranského, který minul svých šest úvodních střel a první koš dal až ve třetí čtvrtině.

Dlouho se hledal i Bradley Beal a proměnil jen čtyři z úvodních 17 střel. V poslední čtvrtině se ale rozstřílel a 21 body za čtvrtinu táhl tým ke smazání manka 23 bodů. Dvacet vteřin před koncem pak srovnal na 124:124. A když oba týmy nevyužily šanci na rozhodující střelu, šlo se do prodloužení.

V něm Satoranský důležitým útočným doskokem a asistencí na volnou trojku Otty Portera udržel tým ve hře a Beal pak sedm vteřin před koncem opět srovnal. Ve druhém prodloužení byl Satoranský hodně aktivní, dal druhý koš v zápase a především předváděl velmi dobrou obranu. Jenže 15 vteřin před koncem dal zkušený Serge Ibaka klíčovou trojku a Toronto už výhru ubránilo.

Beal nakonec nasbíral 43 bodů, 10 doskoků a 15 asistencí a dosáhl tak na druhý triple double v sezoně. Trevoru Arizovi k němu chyběl jediný doskok. Toronto táhl 41 body Kawhi Leonard. Wizards 19 trojkami znovu vylepšili páteční klubový rekord.

Pro Washington šlo o poslední utkání před odletem do Londýna, kde se Wizards ve čtvrtek utkají s New Yorkem. Ten dnes prohrál 105:108 s Philadelphií, když v zápase ani jednou nevedl.