nba noční zápasy

Washington padl doma s Utahem, Nowitzki se zapsal do historie!

Tomáš Satoranský

Basketbalisté Washingtonu nestačili na domácí palubovce na soupeře z Utahu, kterému podlehli 95:116. Tomáš Satoranský zaznamenal osm bodů, dva doskoky a šest asistencí.

Český rozehrávač odehrál 29 minut a jen těžko bránil soupeře, který už od samého začátku utkáná jasně dominoval. Hráči Utahu měli za cíl bránit nejlepšího střelce Wizard Bradleyho Beala a to se se jim dařilo na výbornou.

"Bránit hráče, jako je Beal, nezvládne jen jeden hráč. Dnes jsme si vedli dobře jako tým a vyšlo nám to," těšilo trenéra Jazz Quina Snydera. "Odvedli dobrou práci na Bealovi. Přebírali ho. V obraně jsou opravdu dobří," ocenil jeho protějšek Scott Brooks. "Nemohu dávat 40 bodů každý zápas. Nejsem Superman," uvedl Beal.

Nowitzki se zapsal do historie

Dallas sice podlehl New Orleans 125:192 v prodloužení, ale Němec Dirk Nowitzki hrající v dresu Mavericks předstihl Wilta Chamberlaina a stal se šestým nejlepším střelcem v historii NBA.