nova sport 2 noc v nba

Warriors se nadřeli! Proti Miami otáčeli v poslední minutě

Golden State Warriors

Více než jindy měli zpocené dresy basketbalisté Golden State Warriors. Suverénní lídr NBA ještě necelou minutu před koncem čtvrté čtvrtiny na palubovce Miami prohrával, nakonec si ale pro jednapadesátou výhru došel.

Skvěle totiž v barvách Miami zahrál Dwyane Wade, který během prvních pěti minut nastřílel deset bodů a Heat po prvním dějství drželi nad favoritem devítibodový náskok, a to ještě jen díky výkonu Stephena Curryho, který si v úvodní části připsal čtrnáct bodů.

Druhá čtvrtina byla od opory Golden State trošku slabší, po té následující však měl na kontě už dvaatřicet bodů a Warriors už ztráceli jen tři body. Tentokrát to ale nebylo jen o Currym, byť ten si připsal rekordní zápis, když úspěšně za tři body mířil už ve 127. utkání základní části za sebou, čímž se dotáhl na Kylea Korvera.

Perfektně ho totiž doplnil Klay Thompson. Byl to právě on, kdo se třemi úspěšnými trojkovými pokusy v poslední čtvrtině postaral o to, že Warriors stále drželi krok.

Skóre se přelévalo ze strany na stranu až do poslední minuty. Čtyřicet vteřin před koncem čtvrté části přesně zamířil zpoza tříbodové hranice Curry, dal Warriors dvoubodový náskok a od té doby basketbalisté Golden State už vedení nepustili. Soupeři povolili už jen čtyři body a dokráčeli si pro jednapadesáté vítězství v sezóně.

Cleveland Cavaliers - Charlotte Hornets - 114:103 (James, Irving 23 - Walker 20)

Indiana Pacers - New York Knicks - 108:105 (George 27 - Porzingis 22)

Detroit Pistons - Philadelphia 76ers - 111:91 (Harris 22 - H. Thompson 19)

Miami Heat - Golden State Warriors - 112:118 (Wade 32 - Curry 42)

Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves - 114:105 (DeRozan 31 - Wiggins 26)

Chicago Bulls - Washington Wizards - 109:104 (Gibson, Moore 17 - Beal 19)

Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers - 128:119 (Barnes 25 - Clarkson 28)

Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder - 103:116 (Nowitzki 33 - Durant, Westbrook 24)

Los Angeles Clippers - Denver Nuggets - 81:87 (Redick, Crawford 20 - Faried 21)

Sacramento Kings - San Antonio Spurs - 92:108 (Cousins 22 - Parker 23)