výsledky NBA

Warren nastřílel 76ers 53 bodů, Lakers padli s Torontem

T.J. Warren proti Philadelphii
Publikováno 2. 8. 2020

Noční program NBA nabídl pět zápasů a hlavní hvězdou večera je bezpochyby T.J. Warren z Indiany, který neuvěřitelným způsobem vylepšil své bodové maximum, když 53 body pomohl k výhře nad Philadelphií.

První tři zápasy měly vcelku jednoznačný průběh. Denver sice proti Miami ještě během třetí čtvrtiny ve vyrovnaném průběhu vedl, ale Heat během třetí části zabrali, vybojovali si velký náskok, který si v poslední čtvrtině pohlídali a vyhráli přesvědčivě 125:105.

Následující dva duely byly ještě jasnější. Oklahoma proti Utahu a Clippers proti Pelicans nepustili své soupeře ani jednou do vedení, když od prvního koše vedli a s přehledem vyhráli.

Nejzajímavější utkání bylo k vidění mezi Indianou Pacers a Philadelphií 76ers. Vedení se během zápasu přelévalo z jedné strany na druhou a zářila především dvě jména - Joel Embiid z Philadelphie a T. J. Warren z Indiany.

Embiid si připsal fantastických 41 bodů a 21 doskoků, jenže mužem večera byl Warren. Během své šestileté kariéry se nikdy nedostal přes hranici 40 bodů, ale proti 76ers byl nezastavitelný a vytvořil si osobní rekord 53 bodů. Zejména díky němu tak Indiana vyhrála 127:121.

V posledním střetnutí na sebe narazili obhájci titulu z Toronta a jeden z největších favoritů LA Lakers. Raptors se dařilo lépe a i po vyrovnaném stavu během začátku poslední čtvrtiny si nakonec došli pro přesvědčivé vítězství o patnáct bodů 107:92.