Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.8. 2016 16:20
video gól z půlky

Gól, kterým ohromil celý svět. Beckhamova lahůdka slaví 20 let!

David Beckham - 5
Zdroj: Getty Images
David Beckham

Psal se 17. srpen 1996. Autobus dovezl obhájce titulu z Manchesteru United do severozápadního Londýna k prvnímu zápasu Premier League. V Selhurst Parku, na hřišti Wimbledonu, se do základní sestavy podíval i tehdy 21letý David Beckham. Mladý záložník se gólem v tomto zápase dostal do povědomí fotbalové veřejnosti.

Zápas se vyvíjel jednoznačně. Dva rychlé góly Cantony a Irwina vnesly klid do kopaček hráčů z Manchesteru. V posledních minutách se hrnuli do útoku domácí, ale série nepřesností zapříčinila ztrátu míče.


Na půlce se ho chopil hráč s číslem 10, David Beckham. Z dálky si všiml, že brankář Wimbledonu je dost vyběhnutý, proto zkusil něco nečekaného. Napřáhl a vystřelil. Střela z 50 metrů se snesla až za bezmocného brankáře Wimbledonu. A neznámý David Beckham se najednou stal hvězdou.
 


„Můj oblíbený gól? Jednoznačně ten proti Wimbledonu,“ prohlásil Beckham na konci kariéry. „Byl pro moji kariéru hodně důležitý, ale zároveň nebylo lehké něco takového dát. Z čeho jsem byl tehdy ale ještě šťastnější, bylo to, že ke mně po gólu přišel Eric Cantona a řekl mi: „Dobrý gól Davide“. To bylo ještě lepší, než celý gól,“ dodal s úsměvem Beckham.


 


Nebojácnost při střele a gól proti Wimbledonu nastartovaly kariéru budoucí superstar. Za klub z Manchesteru odehrál přes 340 zápasů, vstřelil 83 gólů a mnoho dalších připravil. Z Old Trafford odešel po šesti letech, zamířil do Realu Madrid.

med TN.cz