exkluzivní rozhovor

Po příjezdu z Nagana stříkalo šampaňské všude, vzpomíná Neumannová

Zuzana Říhová
Zuzana Říhová
2.3. 2021 15:11
Téma:

S Kateřinou Neumannovou udělala rozhovor naše redaktorka Zuzana Říhová k výročí jejích olympiád. Je nejúspěšnější českou běžkyní na lyžích a jednou z nejlepších českých sportovců v naší historii. Vysněné zlato získala až na své poslední olympiádě v Turíně, kde ji podporovala také dvouletá dcera Lucinka. Záběry jejich objetí po dojezdu do cíle mnohokrát obletěly svět.

Do Turína odjížděla ve své životní formě a také s rozhodnutím, že jsou to její poslední závody pod olympijskými kruhy. Za nejúspěšnější olympiádu samozřejmě považuje tu, kde získala zlatý kov. "Zlato je jen jedno, takže Turín považuji za nejlepší, ale co se týká atmosfery, řadím jako nejlepší OH v Lillehameru," hodnotí Neumannová své olympijské účasti.

 

Po narození dcery Lucky musela skloubit vrcholový sport s péčí o dítě, pomáhali jí rodiče a chůvy. Dle jejích slov jí to ale v kariéře neomezovalo. "To, že jsem měla dceru, byl pro moji kariéru zklidňující prvek a já jsem se stala psychicky vyrovnanější," hodnotí.

 

 

Pro trenérskou kariéru se nerozhodla právě kvůli dceři, které chce být nablízku. Nyní pracuje na ministerstvu obrany, kde má na starosti armádní sport. "Jsem spojka mezi ministerstvem a Duklou," přibližuje svou současnou práci olympijská vítězka z Turína.  A také má na starosti v olympijském výboru komisi duální kariéry, která pomáhá sportovcům při konci kariéry a zařazení do normálního života.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Magazín evropské ligy (13)

   12:30 13:00
   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Ragby: Itálie - Anglie

   14:45

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   19:15

   Element (437)

   19:30

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Los Angeles Clippers

   11:30 13:30
   13:30

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - HSG Nordhorn - Lingen

   15:00

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   16:45

   Racing magazine (1)

   17:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   17:15

   Element (437)

Celý program