Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ms 2018 budou hrát spolu?

Vzniká nová blue-line? Pastrňák a Krejčí oblékli modré rozlišovače!

David Pastrňák a David Krejčí
Zdroj: Instagram
David Pastrňák a David Krejčí

Hokejová repre se dočkala dvou zámořských posil a nadšení jsou i fanoušci. David Krejčí a David Pastrňák zamířili hned z letiště na rozbruslení a po náročném letu hned oblékli výstroj. Trenér Jandač je oblékl do modré! A kdo zná historii české reprezentace, právě modrá tréninková trika znamenají prestiž.

Blue-line, to je pojem. Lajna Vejvoda – Patera – Procházka válela v úspěšných devadesátých letech v nároďáku, přezdívku tehdy dostali tihle hokejisté právě podle barvy dresů Kladna, odkud pocházeli. A na trénincích i proto fasovali právě modré rozlišováky.

Pavel Patera, Martin Procházka a Otakar Vejvoda
Zdroj: Profimedia Pavel Patera, Martin Procházka a Otakar Vejvoda

Sada modrých rozlišováků zůstala v českém nároďáku dodnes, ale zas až takový důraz se jim nedával. Jenže nyní v Kodani možná přichází nová éra blue-line. Ne s Paterou a Procházkou, ale s Krejčím a Pastrňákem.


Koneckonců David Krejčí, ač rokák ze Šternberka, poprvé nakoukl do velkého hokeje ještě na Kladně. V extralize juniorů v sezoně 2003/04 si řekl svými výkony o druhé kolo draftu a odchod do zámoří. No a David Pastrňák? To je sice Havířovák, ale tamní klub AZ vyznává také modré barvy.

Zpátky ale na zem. První trénink v Kodani znamenaly modré dresy jen barvu náhradníků. Třetí do party nebyl. Ale pokud budou bostonští medvědi chtít, parťák do útoku se najde a třeba další trénink oblékne právě modrý dres.

"Co se týče dnešního zápasu, tak rozhodnutí je de facto na nich, podle toho, jak se budou cítit před zápasem. Kdyby byli odpočatí, dobře se vyspali a přišli s tím, že chtějí hrát, tak by určitě v sestavě nastaly nějaké změny, protože jsou to oba rozdíloví hráči. Určitě bychom je zařadili, ale spíš počítáme s tím, že budou hrát až zítra," řekl po rozbruslení asistent trenéra Václav Prospal.

Tomáš Plekanec a David Krejčí
Zdroj: Profimedia Tomáš Plekanec a David Krejčí

Krejčí oblékne český dres poprvé od olympijských her v Soči v roce 2014. "Bohužel nám to nevyšlo v Bostonu. Myšlenky byly všelijaké, ale já už jsem chtěl přijet posledních pár let a nevyšlo to kvůli zranění, tak jsem moc rád, že to vyšlo. Je to to docela dlouho, co jsem oblékal český dres, takže se moc těším. Uvidíme, jestli to bude dneska nebo zítra," doplnil Krejčí.


"Nějaká únava je cítit, moc jsme toho v letadle nenaspali a určitě se těším na odpolední šlofíček. Pak uvidíme, musíme to probrat s trenéry. Fakt jsem nespal v letadle ani minutu. Uvidíme, jak se rozhodneme," popsal své rozpoložení kanonýr Pastrňák, který startoval na předchozích dvou mistrovstvích světa i na Světovém poháru v roce 2016 v Torontu.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:15 01:30

   Ambassador’s 2019

   01:30

   Major League Soccer Highlights (19)

   02:05

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:00 01:50

   UFC Now (17)

   01:50

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   10:45

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   11:15

   Golden Fly Series - Golden Roof Challenge

   11:45

   Off-road Maraton (4)

Celý Program