ms 2018 budou hrát spolu?

Vzniká nová blue-line? Pastrňák a Krejčí oblékli modré rozlišovače!

David Pastrňák a David Krejčí
Zdroj: Instagram
David Pastrňák a David Krejčí
Téma:

Hokejová repre se dočkala dvou zámořských posil a nadšení jsou i fanoušci. David Krejčí a David Pastrňák zamířili hned z letiště na rozbruslení a po náročném letu hned oblékli výstroj. Trenér Jandač je oblékl do modré! A kdo zná historii české reprezentace, právě modrá tréninková trika znamenají prestiž.

Blue-line, to je pojem. Lajna Vejvoda – Patera – Procházka válela v úspěšných devadesátých letech v nároďáku, přezdívku tehdy dostali tihle hokejisté právě podle barvy dresů Kladna, odkud pocházeli. A na trénincích i proto fasovali právě modré rozlišováky.


Sada modrých rozlišováků zůstala v českém nároďáku dodnes, ale zas až takový důraz se jim nedával. Jenže nyní v Kodani možná přichází nová éra blue-line. Ne s Paterou a Procházkou, ale s Krejčím a Pastrňákem.


Koneckonců David Krejčí, ač rokák ze Šternberka, poprvé nakoukl do velkého hokeje ještě na Kladně. V extralize juniorů v sezoně 2003/04 si řekl svými výkony o druhé kolo draftu a odchod do zámoří. No a David Pastrňák? To je sice Havířovák, ale tamní klub AZ vyznává také modré barvy.

Zpátky ale na zem. První trénink v Kodani znamenaly modré dresy jen barvu náhradníků. Třetí do party nebyl. Ale pokud budou bostonští medvědi chtít, parťák do útoku se najde a třeba další trénink oblékne právě modrý dres.

"Co se týče dnešního zápasu, tak rozhodnutí je de facto na nich, podle toho, jak se budou cítit před zápasem. Kdyby byli odpočatí, dobře se vyspali a přišli s tím, že chtějí hrát, tak by určitě v sestavě nastaly nějaké změny, protože jsou to oba rozdíloví hráči. Určitě bychom je zařadili, ale spíš počítáme s tím, že budou hrát až zítra," řekl po rozbruslení asistent trenéra Václav Prospal.


Krejčí oblékne český dres poprvé od olympijských her v Soči v roce 2014. "Bohužel nám to nevyšlo v Bostonu. Myšlenky byly všelijaké, ale já už jsem chtěl přijet posledních pár let a nevyšlo to kvůli zranění, tak jsem moc rád, že to vyšlo. Je to to docela dlouho, co jsem oblékal český dres, takže se moc těším. Uvidíme, jestli to bude dneska nebo zítra," doplnil Krejčí.


"Nějaká únava je cítit, moc jsme toho v letadle nenaspali a určitě se těším na odpolední šlofíček. Pak uvidíme, musíme to probrat s trenéry. Fakt jsem nespal v letadle ani minutu. Uvidíme, jak se rozhodneme," popsal své rozpoložení kanonýr Pastrňák, který startoval na předchozích dvou mistrovstvích světa i na Světovém poháru v roce 2016 v Torontu.

ram TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Proměna bouřliváka

   17:00 17:35
   17:35

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2016

   18:30

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2016: Bayern Mnichov - Borussia Dortmund

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Finálová série Stanley Cupu 2010

   23:00

   Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

 • Nova Sport 2

  • Truck Racing Magazine (3)

   16:40 17:05
   17:05

   Hokej: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   18:45

   Zvedni se z gauče (8)

   19:00

   NBA Classic Games: Los Angekes Lakers - Detroit Pistons

   20:35

   Basketbal: Chris Paul - NEJ akce 2015 - 2020

   21:05

   Hell is Real (1)

Celý program