Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Dakar Suchá krajina

Vzkaz jezdcům na Dakaru: Nepolévejte se, nemáme vodu!

Josef Macháček
Zdroj: BARTH Racing

Dakarská rallye umí být pořádně nevyzpytatelná, ale většinou až během samotného průběhu. Jenže jezdce tentokrát překvapili už před startem. V Bolívii totiž mají nedostatek vody a tak organizátoři taktně požádali jezdce, aby místní neprovokovali a o tekutiny je raději nežádali.

Teplota v Bolívii v lednu dosahuje průměru okolo 25° C. Podmínky tam celkově nejsou nejpříznivější. "Dvě etapy pojedeme v bažinách, pak se dostaneme do čtyřtisícových výšek v horách. Spát budeme v teplotách kolem nuly a někteří si už připravují umělý kyslík. Copak jsme horolezci? Závodníci nechtějí do hor, schází jim písek, kde je možnost volby," popisuje český jezdec Josef Macháček.

 


Právě on pojede Dakarskou rallye zřejmě naposledy. Rád by se tedy rozloučil ve velkém stylu. "Beru to jako oslavu mých 60. narozenin, které budu mít v březnu," oznámil. A má i vysoké cíle. "Rozhodně bych chtěl vyhrát, ale do rizika nepůjdu. Stát proti mně budou odhodlanější a dravější soupeři," tvrdil Macháček z týmu BARTH Racing.

 


Rozlučka s prestižním Dakarem však nebude úplně komfortní. V Bolívii totiž trpí nedostatkem pitné vody. "Od pořadatelů jsme dostali doporučení, abychom neprovokovali místní lidi tím, že se budeme po dojezdu do cíle polévat vodou. Lidi v Bolívii čekají na vodu dlouhé fronty," popsal Macháček z týmu BARTH Racing, který vysílá na Dakarskou rallye celkem čtyři závodníky.

 

Josef Macháček
Zdroj: BARTH Racing

 

Na motocyklech pojede zkušený David Pabiška a Ruda Lhotský, na čtyřkolce se premiérově představí Zdeněk Tůma. "Pojede na mém nejnovějším stroji Yamaha. Rozhodně má na to, aby dojel,“ dodal Macháček.

 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:20

   MotoGP - VC Aragonie (závod MotoGP)

   16:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   16:35

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:20

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína Záznam kvalifikace na olympijský turnaj v plážovém volejbalu (muži)

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:55 16:15

   Nova Sport Open 2019

   16:15

   Slovak Championship Open

   17:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   18:55

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   19:25

   Truck Racing Magazine (7)

   19:45

   Ligue 1 Highlights (6)

Celý Program