podpoří dobrou věc

Velká výzva bikera Kulhavého, na kole chce zdolat Mount Everest!

Biker Jaroslav Kulhavý se chystá na velkou výzvu
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 21. 5. 2020
Téma:

Olympijský vítěz biker Jaroslav Kulhavý přichází s unikátní výzvou, kterou chce pomoci na dobrou věc. Během pátku se tak pokusí o tzv. Everesting. Při něm bude muset český cyklista zdolat výšku 8848 metrů, tedy stejnou výšku jako má největší hora na světě Mount Everest.

V tomto případě však bude Kulhavý stoupat na beskydskou Lysou horu, která je o poznání menší. Olympijský šampion na ní tak vystoupá pravděpodobně třináctkrát, aby splnil požadovanou kvótu. Celkově by pak měl ujet při náročném závodu 190 kilometrů.

„Vždycky mě zajímalo, jaké je zdolat převýšení 8848 metrů. A jelikož se teď nezávodí, mám ideální možnost to zkusit," vysvětlil 35letý biker, proč se odhodlal k tak náročnému pokusu. Kulhavý zároveň počítá s tím, že na cyklistickém sedle stráví v těžkém terénu několik hodin.


„Na kole jsem seděl přes osm hodin v kuse, ale to bylo na silnici, což není tak náročné fyzicky. Tady nejsem schopný říct, jaké to bude,” dodává.
  

Jeho akce navíc bude mít charitativní podtext. Jaroslav Kulhavý při něm podpoří Českou olympijskou nadaci, která se zabývá podporou dětí, jenž pocházejí z rodin řešící finanční potíže. V době koranaviru se navíc tento problém ještě vice prohlubuje.

 

 

Do Kulhavého výzvy s názvem Everest Challenge se můžou zapojit i ostatní. Stačí si zakoupit startovní číslo do jeho virtuálního týmu #8848prodeti na webových stránkách www.olympijskanadace.cz, minimální příspěvek je 100 Kč.

 

Lidé můžou zároven plnit výzvu i jiným způsobem. Třeba ujít nebo uběhnout 8848 kroků, tak aby splnili kýžený limit. Celá akce potrvá až do 8. června a někteří vylosovaní soutěžící mohou získat také zajímavé ceny od dvojnásobného olympijského medailisty.
 

 

 

„Půjde třeba o podepsané dresy, bidony, helmu či rukavice. Byl bych rád, aby se zapojilo aspoň 8848 lidí,” popsal Kulhavý.
  

Českého bikera během jeho túry podpoří také další sportovci, včetně toho nejpovolanějšího horolezce Radka Jaroše, který dokázal vystoupat na slavný Mount Everest bez použití kyslíku a za sebou má pokořených i dalších 13 osmitisícovek.

Jaroslava Kulhavého pak podpoří také paralympijský cyklista Jiří Ježek nebo sportovní ředitel Českého olympijského výboru a dvojnásobný vítěz Her v Atlantě, kanoista Martin Doktor.

 

 

TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2016: Bayern Mnichov - Borussia Dortmund

   11:05 13:30
   13:30

   Polední sportovní noviny

   13:35

   TSV Hannover-Burgdorf - Die Eulen Ludwigshafen Záznam 23. kola německé házenkářské Bundesligy 2019/2020

   15:00

   Basketbal: Türk Telekom - Besiktas Sompo Sigorta

   16:25

   El Trafico (1)

   16:35

   El Trafico (2)

 • Nova Sport 2

  • Billa NHL Charity Showmatch

   11:10 13:30
   13:30

   NBA Classic Games: Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers

   15:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Olympique Lyon

   16:50

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   18:45

   Element (414)

   19:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

Celý program