Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 10. 2017
Hokej Rytíři Kladno

Vývoj Jágr a Kladno: Trenér Patera má o případném startu jasno!

Jaromír Jágr a Pavel Patera
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr a Pavel Patera

Mělo se to uskutečnit tento týden, ale velký návrat se nekonal. Jaromír Jágr, v současné době hokejista na volné noze a majitel hokejového Kladna, měl právě za Rytíře dle mnoha očekávání nastoupit v ligovém zápase. Ve středu proti Benátkám z toho sešlo, v sobotu s Přerovem nedorazil ani na stadion do ochozů. Trenér kladenského týmu Pavel Patera má však o této otázce jasno.

Čtyři tisíce fanoušků dorazily v sobotu na kladenský stadion. Oproti běžné návštěvě byla ta proti Přerovu téměř dvojnásobná. A důvod? Tak jednak šlo o souboj prvního a druhého týmu tabulky druhé nejvyšší české soutěže, ale spousta nadšenců si lístek koupila už dlouho s předstihem, jelikož očekávala, že se na ledě objeví Jaromír Jágr.

 


Ale už 24 hodin před úvodním vhazováním bylo jasné, že tomu tak nebude. "V sobotu hrát nebudu," řekl Jágr novinářům na pátečním tréninku. To však neznamená, že si jeden z nejlepších hokejistů historie za kladenský tým letos nezahraje.

 


Je to jen na samotném Jágrovi a celá věc jde tak trochu mimo kladenské trenéry. "To šlo mimo nás i předtím. My se soustředíme na soupeře a náš výkon. Stále máme dvě varianty, s ním, i bez Jaromíra," řekl po zápase pro deník Vaše Kladno Pavel Patera, asistent hlavního trenéra.

 

Pokud by Jaromír Jágr za Kladno nastoupil, jistě by v soupeřích vzbuzoval velký respekt a obavy. O jeho zdraví se však v týmu nebojí. "Jarda byl v NHL několik sezon nejlepší hráč. Tam po něm také soupeři šli. I kdyby tady po něm šlo víc hráčů, máme v týmu také dost těch, kteří by ho ochránili," říkal v tomto týdnu Pavel Patera. Ten měl na mysli třeba obránce Davida Šticha, který v extralize několikrát ukázal svou tvrdost, za kterou měl několikrát vystavenou stopku od disciplinární komise.

 

 

Pokud by Jágr nastoupil, byl by to pro spoustu hráčů obrovský zážitek. Vždyť Rytíři mají na soupisce hráče, kteří ještě nebyli na světě a Jágr už měl na svém kontě dva Stanley Cupy. Jedním z nich je i útočník Roman Přikryl (ročník 1995), který s ním trénoval v jedné lajně. "Zážitek je to pro nás obrovský. Je tu plno mladých kluků, včetně mě. Viděli jsme ho několik let v NHL a pak tu s námi trénuje? Opravdu velký zážitek," říkal Přikryl, který se možná dočká, že si s českou legendou ještě zahraje v jednom týmu.

 

 

Anketa

Když nevyjde NHL, kde byste rádi viděli Jaromíra Jágra?

Hlasovalo 337 lidí.

lju TN.cz