Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal První dojmy

Vysněná posila Sparty! Co vzkázal Stanciu po podpisu smlouvy?

Nicolae Stanciu a Adam Kotalík
Zdroj: AC Sparta Praha

Nicolae Stanciu je konečně sparťanem! Ve středu definitivně podepsal s pražským klubem smlouvu a pak poprvé promluvil coby nový player pátého týmu HET ligy. Co všechno řekl?

Sparta si od něj slibuje, že se stane druhým Tomášem Rosickým. Že na Letné naplno prokáže svůj nesporný fotbalový potenciál, kvůli němuž za něj Anderlecht Brusel neváhal v létě 2016 poslat du Rumunska 250 milionů korun. To Sparta za něj dala milionů "jen" 117, i tak je ofenzivní záložník Nicolae Stanciu jasně nejnákladnější posilou v historii české ligy!


"Není to pro mě věc, kvůli které bych se měl cítit pod tlakem. Já se budu snažit předvádět, co nejlepší výkony a pomáhat vyhrávat zápasy v dresu Sparty. Všechno ostatní je nepodstatné," uvedl pro web Sparty Stanciu, o kterého byl pochopitelně velký zájem. On ale všechny nápadníky odmítl s tím, že od začátku preferoval Spartu. 

Nicolae Stanciu
Zdroj: AC Sparta Praha

"Pro mě osobně bylo nejdůležitější po celou dobu jednání, že jsem cítil opravdový zájem ze strany Sparty, abych se stal jejím hráčem. Všichni, se kterými jsem se při jednáních setkal, byli velice příjemní a moc bych si přál, abych splatil důvěru, kterou ve mě Sparta vkládá. A to můžu udělat jedině výkony přímo na hřišti," poznamenal Stanciu, jehož do Prahy lákal také jeho krajan v dresu Letenských Bogdan Vatajelu. 

"Jsme v kontaktu velmi často a od chvíle, kdy se začalo jednat o mém příchodu do Prahy, tak si píšeme a voláme v podstatě denně. Během soustředění ve Španělsku mi pořád psal, kdy už přijedu. (úsměv) Celkově mi ale povídal o klubu i městě a všem kolem, takže se moc těším, až to vše poznám osobně," prozradil pohotový středopolař.


Do Sparty přišel s tím, aby jí pomohl stát se opět silným klubem, jenž nahání strach. "V dresu Steauy i Anderlechtu bylo mým hlavním cílem vyhrávat trofeje, takže jsem na velké ambice zvyklý ať už v domácích soutěžích nebo na evropské scéně. Moc rád bych na to navázal i v dresu Sparty. Vím, že v této sezóně to bude těžké, protože ztráta na první místo v lize je velká, ale doufám, že se nám podaří ztrátu snížit co nejvíc a v té další sezóně budeme mnohem lepším týmem." uzavřel Stanciu.

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:25 01:20

   Evropská liga 2019

   01:20

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:20

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:50

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 00:30 01:50

   The Boodles 2019

   01:50

   Weber Cup 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:30

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

   13:30

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

   14:00

   Czech rally 2019 (4)

Celý Program