Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Zamíří pryč?

Vyslyší Hamšík Asii? Je to 60 na 40 pro Čínu, tvrdí jeho otec

Marek Hamšík
Zdroj: Profimedia

V Itálii je hvězdou první velikosti, už brzy ale možná bude rozdávat fotbalovou radost v Asii. A to za těžké miliony! Řeč je o slovenském záložníkovi Marku Hamšíkovi, jemuž prý hned tři čínské kluby nabízejí roční plat minimálně deset milionů eur (257 milionů korun)!

Ve 30 letech je Hamšík na vrcholu fotbalových sil, volání zlaťáků je ale někdy silnější než touha dobývat další trofeje. Bude to platit i v tomto případě?

Movité kluby z Číny se předhánějí v co nejlepších nabídkách a podle hráčova otce je dost možné, že jednu z nich jeho syn nakonec vyslyší."Jejich zájem je vážný, ale jednání nejsou jednoduchá. Lanaří ho už tři roky, jenže Marek nabídky odmítal a soustředil se na zisk titulu s Neapolí, což se však opět nepodařilo," uvedl pro portál pravda.sk Richard Hamšík.

"Problém je teď hlavně v tom, že v Číně nastane hlavní přestupové období až v zimě. V Asii naplno běží sezona a v čínských týmech mají limity na počty cizinců. Další věcí je, že Marek má v Neapoli smlouvu. Takže vše je v rukou manažerů a jeho zaměstnavatele. Momentálně to však vidím na 60:40 ve prospěch jeho odchodu do Číny," dodal otec fotbalové hvězdy.Choutky po odchodu ostatně potvrdil i sám hráč. Ve druhém týmu konečné tabulky Serie A má si ještě na dva roky smlouvu, podle některých zpráv už ale požádal o uvolnění.

"Jsem zklamaný, že nám titul opět unikl. Tomuto cíli jsem přitom roky věnoval všechny svoje síly. Možná tak přichází období, kdy se naše cesty rozejdou. Rád bych si ještě zkusil něco nového," prohlásil tahoun slovenské reprezentace.

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:45 03:30

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (13)

 • Nova Sport 2

  • 02:15 03:45

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Fotbal: AJ Auxerre - EA Guingamp

   14:45

   Czech Open 2019

   15:00

   Cyklomagazín (3)

   15:15

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program