fotbal Zamíří pryč?

Vyslyší Hamšík Asii? Je to 60 na 40 pro Čínu, tvrdí jeho otec

Marek Hamšík
Zdroj: Profimedia
Téma:

V Itálii je hvězdou první velikosti, už brzy ale možná bude rozdávat fotbalovou radost v Asii. A to za těžké miliony! Řeč je o slovenském záložníkovi Marku Hamšíkovi, jemuž prý hned tři čínské kluby nabízejí roční plat minimálně deset milionů eur (257 milionů korun)!

Ve 30 letech je Hamšík na vrcholu fotbalových sil, volání zlaťáků je ale někdy silnější než touha dobývat další trofeje. Bude to platit i v tomto případě?

Movité kluby z Číny se předhánějí v co nejlepších nabídkách a podle hráčova otce je dost možné, že jednu z nich jeho syn nakonec vyslyší."Jejich zájem je vážný, ale jednání nejsou jednoduchá. Lanaří ho už tři roky, jenže Marek nabídky odmítal a soustředil se na zisk titulu s Neapolí, což se však opět nepodařilo," uvedl pro portál pravda.sk Richard Hamšík.

"Problém je teď hlavně v tom, že v Číně nastane hlavní přestupové období až v zimě. V Asii naplno běží sezona a v čínských týmech mají limity na počty cizinců. Další věcí je, že Marek má v Neapoli smlouvu. Takže vše je v rukou manažerů a jeho zaměstnavatele. Momentálně to však vidím na 60:40 ve prospěch jeho odchodu do Číny," dodal otec fotbalové hvězdy.Choutky po odchodu ostatně potvrdil i sám hráč. Ve druhém týmu konečné tabulky Serie A má si ještě na dva roky smlouvu, podle některých zpráv už ale požádal o uvolnění.

"Jsem zklamaný, že nám titul opět unikl. Tomuto cíli jsem přitom roky věnoval všechny svoje síly. Možná tak přichází období, kdy se naše cesty rozejdou. Rád bych si ještě zkusil něco nového," prohlásil tahoun slovenské reprezentace.

Související témata:
fre TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program