Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Channel One Cup

Vyšlo to alespoň v posledním zápase! Češi slaví výhru nad Švédy

Jakub Jeřábek
Zdroj: Profimedia

Výběr Josefa Jandače slaví při posledním vystoupení na Channel One Cupu výhru 4:1 nad Švédy. Mezi střelce se zapsal Adam Polášek, David Kämpf, Jakub Jeřábek a do prázdné brány kompletoval Ondřej Vitásek. Ruskou štaci uzavře zápas domácího celku s Finskem.

Český tým hrál v úvodu přesilovou hru po Ahově vyloučení, ale do první šance se dostal kapitán Sobotka až v šesté minutě. Johana Gustafssona ale z mezikruží neprostřelil a švédský gólman si poradil i s jeho dalším pokusem. Na druhé straně zasáhl Francouz pravým betonem při Rundbladově možnosti a neuspěl ani Rosén, který se dostal dvakrát k zakončení mezi kruhy. V 15. minutě českému týmu pomohla po Klingbergově střele tyčka.
 

Na přelomu prvního a druhého dějství se Češi ubránili při trestu za příliš mnoho hráčů na ledě a ve 23. minutě se radovali z vedení. Polášek překonal Johana Gustafssona ránou z levého kruhu na bližší tyč. Francouz vzápětí vyřešil závar přes svou brankou a po Jordánově akci mohl zvýšit osamocený Kämpf. Švédský gólman musel krýt i Sobotkův pokus.
 

Francouz si poradil s dvěma šancemi Thuressona, který jej nejdříve ohrozil v plném počtu hráčů na ledě a pak i při Sobotkově vyloučení, kdy neuspěl zblízka. Ve 32. minutě už bylo vyrovnáno. Ryno trefil pravou tyč a do prázdné branky dorazil puk Johansson.
 

Francouz vzápětí ustál další závar a v 35. minutě udeřili opět Češi. Radil vysunul do úniku Kämpfa, který prostřelil Johana Gustafssona mezi betony. Při Pavelkově vyloučení se dostal do střelecké pozice Sobotka, ale minul. Těsně před pauzou zastavil Omarkův únik Rutta.
 

Ve třetí třetině pokračoval český tým v aktivní hře a byl nebezpečnější. Ve 46. minutě se ocitl sám mezi kruhy Ryno, mířil však vysoko. Na druhé straně zahrozil Kousal. Při Poláškově vyloučení neuspěl s tečí Ryno, Lindblom zamířil nepřesně a Nygrenovu ránu vyrazil Francouz. Ten už po skončení přesilovky vychytal i Klingberga.
 

Pak už Češi soupeře do šance nepustili. V 58. minutě zvýšil Jeřábek, jehož pokus tečoval za Johana Gustafssona bek Erik Gustafsson. V power play uzavřel skóre Vitásek.

lju, ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:00

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   15:00

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Barcelona

   15:15

   Truck Racing Magazine (5)

   15:35

   Off-road Maraton (4)

   16:00

   Rychlá kola (7)

   16:30

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   14:45

   Element (392)

   15:00

   Wimbledon 2019 - finále mixu

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   17:20

   DFB Pokal 2019

   17:50

   KITE LIFE (1)

Celý Program