Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

těžký osud

Výškař Bába věří, že ochrnutá dcera bude chodit! Ukázal dojemné fotky

Jaroslav Bába
Zdroj: Profimedia

Příběh atleta Jaroslava Báby a jeho dcery, která se narodila s rozštěpem páteře a je částečně ochrnutá, dojal celé Česko. Někdejší reprezentant ve skoku do výšky poděkoval všem, kteří se jeho rodině snaží pomoci, a ukázal fotky, jak jejich malá Rebeka rehabilituje.

Bába prožil bohatou sportovní kariéru a patří k legendám české atletiky. Vždyť to byl on, kdo v roce 2004 na olympiádě v Aténách vybojoval pro Českou republiku bronzovou medaili.
 

Přestože už do výšky neskáče, život mu nastavil laťku hodně vysoko, protože jeho dcera přišla na svět předčasně a kvůli rozštěpu páteře podstoupila několik operací. Jára se svojí manželkou Martinou vše podrobně sepsali zde.

Protože jsou rehabilitace náročné nejen časově, ale i finančně, poprosil úspěšný olympionik o pomoc veřejnost a jeho přání sdílela například i další česká atletka Denisa Rosolová-Helceletová. A evidentně to funguje, a tak se Bába rozhodl ukázat, jak rehabilitace s dvouletou Rebekou vypadá.

 

"Je těžké popsat slovy, co teď pociťujeme. Moc děkujeme za vaši podporu, sdílení i příspěvky pro naší holčičku," napsal na svém facebooku a přiložil několik fotek své dcery, jak cvičí.

Jako každý úspěšný sportovec ví, že v životě je důležitá vůle a vytrvalost a stejně tak věří, že se výsledek dostaví a jejich dcera bude chodit. "Pevně věříme, že jí pomůže zlepšit zdravotní stav a snad v blízké době i postavit se na vlastní nožky,"dodal Bába.

GALERIE: Jaroslav Bába patří mezi nejlepší české atlety

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Jaroslav Bába

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

   12:00

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

   13:00

   Fotbal: AS Monaco - Olympique Marseille

Celý Program