Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.5. 2016 15:19
galerie to by byla paráda

Bude to české Maracaná? Tenhle stadion by měl vyrůst v roce 2021

Studie stadionu na Lužánkách a slavné Maracaná - 7
Zdroj: Profimedia / facebook
Studie stadionu na Lužánkách a slavné Maracaná

Už se těšíte? Slavné Lužánky by měly za nějaký čas zase ožít fotbalem. Petr Švancara zbláznil Brno a začaly se dít věci. Teď už je jasné, jak by měla nová aréna na posvátném místě lužáneckého stadionu vypadat!

Líbí se vám ten návrh? Skoro jako slavné Maracaná, řekli byste si. Ano, architektonická studie možná je brazilským svatostánkem inspirována. Fotbalová Zbrojovka svým fanouškům maketu budoucí arény odhalila před ligovým utkáním s Jihlavou.

17

GALERIE: V Brně vyroste stadion podobný slavnému Maracaná

Zdroj: Profimedia / facebook

Studie stadionu na Lužánkách a slavné Maracaná - 1

Hodnocení:

Nebude sice stánek s 75 tisíci sedadly, ale to přece nevadí. Tolik lidí v Česku zřejmě nikdy na fotbal nepřijde. V kompletní podobě by měl stadion pojmout 33 tisíc fanoušků. "Nyní se děje řada kroků, které nejsou vidět, připravuje se projektová dokumentace a žádosti o dotace," komentoval nejbližší fáze primátor Vokřál. Stavět by se mělo začít v roce 2018, dokončení vyjde na rok 2021 a na financování (cena je odhadována na dvě miliardy) by se mohly podílet peníze z evropských dotací.

Vize nové hokejové arény za Lužánkami
Zdroj: Profimedia Vize nové hokejové arény za Lužánkami

Nový fotbalový stadion za Lužánkami není jedinou sportovní vizí pro kdysi velmi populární čtvrť Brna, už v lednu byla představena studie nového zimního stadionu.

ram TN.cz