rozhovor

Vyřazení v prvním kole mě hodně mrzí, říká Kempný po návratu domů

Téma:
NHL

Washington patřil mezi favority v boji o Stanleyův pohár, ale svou pouť v play-off ukončil znovu již v prvním kole. Z bubliny NHL se vrátil domů do Čech i obránce Michal Kempný, který Nova Sportu poskytl rozhovor.

Capitals patřilo v nedohrané základní části třetí místo. Ze stejné pozice vstupovali do play-off i v předcházejícím roce, kdy se jejich katem stala v prvním kole Carolina, která ovládla sedmizápasovou bitvu.

 

Celek z hlavního města Spojených států amerických si pozici konferenční trojky udržel i ve skupině o umístění. V play-off ale nestačil na Islanders. "Sešlo se víc věcí, které byly špatně. S týmem, který máme, není dobré vypadnout dva roky po sobě v 1. kole. Islanders hráli výborně, mají skvělou obranu. Těžko jsme se prosazovali," smutnil Kempný.

 

 

Rodák z Hodonína vyloučil, že by za brzký konec v play-off, kde Capitals uhráli jen jednu výhru, mohla vynucená přestávka. "Pauza důvodem není, protože všichni mají podmínky stejné. V tom bych chybu nehledal."

 

 

Kempný také popsal pocity, které v týmu panovaly po rychlém vyřazení. "Nikdo není rád a spokojený s tím, co jsme předváděli. Dva dny po vypadnutí byl vyhozen hlavní trenér a je možné, že přijdou další změny."

 

 

Jeho tým je ze hry o Stanley Cup venku. Koho by tipoval na vítěze? "Podle mě je favoritů víc a bude to ještě hodně zajímavé. Za mě určitě Boston, Tampa a Islanders," vyjmenoval své favority vítěz Stanleyova poháru z roku 2018.

 

 

Příprava během karantény nebyla jednoduchá. I tak na sobě ale 29letý obránce tvrdě pracoval. "Byl jsem v Praze, trénoval jsem s kondičním trenérem a s klukama jsme chodili bruslit do Letňan. Troufnu si říct, že jsem byl v dobré kondici a dobře připraven," popsal svůj program během čekání na obnovení soutěže.

 

 

Sezóna Kempnému a dalším třem Čechům z kádru Washingtonu skončila. Jak hodlá trávit volno po návratu do Čech? "Hraju tenis s agentem a jinak plánuju odpočinek. Chci si pročistit hlavu," uzavírá rozhovor.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Zuzana Říhová TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Lille OSC - Cesta na vrchol

   16:45 17:15
   17:15

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - MT Melsungen

   18:40

   NHL News

   18:55

   Házená: Bergischer HC - Rhein-Neckar Löwen

   20:35

   Kolo pro život - Orlík

   20:50

   Element (442)

 • Nova Sport 2

  • FIA Karting Championship 2021 (2)

   16:35 17:00
   17:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   18:45

   Nymburska jízda Ligou mistrů

   19:00

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   19:30

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021

   20:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Sale Sharks

Celý program