rozhovor

Vyřazení v prvním kole mě hodně mrzí, říká Kempný po návratu domů

Téma:
NHL

Washington patřil mezi favority v boji o Stanleyův pohár, ale svou pouť v play-off ukončil znovu již v prvním kole. Z bubliny NHL se vrátil domů do Čech i obránce Michal Kempný, který Nova Sportu poskytl rozhovor.

Capitals patřilo v nedohrané základní části třetí místo. Ze stejné pozice vstupovali do play-off i v předcházejícím roce, kdy se jejich katem stala v prvním kole Carolina, která ovládla sedmizápasovou bitvu.

 

Celek z hlavního města Spojených států amerických si pozici konferenční trojky udržel i ve skupině o umístění. V play-off ale nestačil na Islanders. "Sešlo se víc věcí, které byly špatně. S týmem, který máme, není dobré vypadnout dva roky po sobě v 1. kole. Islanders hráli výborně, mají skvělou obranu. Těžko jsme se prosazovali," smutnil Kempný.

 

 

Rodák z Hodonína vyloučil, že by za brzký konec v play-off, kde Capitals uhráli jen jednu výhru, mohla vynucená přestávka. "Pauza důvodem není, protože všichni mají podmínky stejné. V tom bych chybu nehledal."

 

 

Kempný také popsal pocity, které v týmu panovaly po rychlém vyřazení. "Nikdo není rád a spokojený s tím, co jsme předváděli. Dva dny po vypadnutí byl vyhozen hlavní trenér a je možné, že přijdou další změny."

 

 

Jeho tým je ze hry o Stanley Cup venku. Koho by tipoval na vítěze? "Podle mě je favoritů víc a bude to ještě hodně zajímavé. Za mě určitě Boston, Tampa a Islanders," vyjmenoval své favority vítěz Stanleyova poháru z roku 2018.

 

 

Příprava během karantény nebyla jednoduchá. I tak na sobě ale 29letý obránce tvrdě pracoval. "Byl jsem v Praze, trénoval jsem s kondičním trenérem a s klukama jsme chodili bruslit do Letňan. Troufnu si říct, že jsem byl v dobré kondici a dobře připraven," popsal svůj program během čekání na obnovení soutěže.

 

 

Sezóna Kempnému a dalším třem Čechům z kádru Washingtonu skončila. Jak hodlá trávit volno po návratu do Čech? "Hraju tenis s agentem a jinak plánuju odpočinek. Chci si pročistit hlavu," uzavírá rozhovor.

Zuzana Říhová TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   09:05 10:00
   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

   15:35

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program