rozhovor

Vyřazení v prvním kole mě hodně mrzí, říká Kempný po návratu domů

Téma:
NHL

Washington patřil mezi favority v boji o Stanleyův pohár, ale svou pouť v play-off ukončil znovu již v prvním kole. Z bubliny NHL se vrátil domů do Čech i obránce Michal Kempný, který Nova Sportu poskytl rozhovor.

Capitals patřilo v nedohrané základní části třetí místo. Ze stejné pozice vstupovali do play-off i v předcházejícím roce, kdy se jejich katem stala v prvním kole Carolina, která ovládla sedmizápasovou bitvu.

 

Celek z hlavního města Spojených států amerických si pozici konferenční trojky udržel i ve skupině o umístění. V play-off ale nestačil na Islanders. "Sešlo se víc věcí, které byly špatně. S týmem, který máme, není dobré vypadnout dva roky po sobě v 1. kole. Islanders hráli výborně, mají skvělou obranu. Těžko jsme se prosazovali," smutnil Kempný.

 

 

Rodák z Hodonína vyloučil, že by za brzký konec v play-off, kde Capitals uhráli jen jednu výhru, mohla vynucená přestávka. "Pauza důvodem není, protože všichni mají podmínky stejné. V tom bych chybu nehledal."

 

 

Kempný také popsal pocity, které v týmu panovaly po rychlém vyřazení. "Nikdo není rád a spokojený s tím, co jsme předváděli. Dva dny po vypadnutí byl vyhozen hlavní trenér a je možné, že přijdou další změny."

 

 

Jeho tým je ze hry o Stanley Cup venku. Koho by tipoval na vítěze? "Podle mě je favoritů víc a bude to ještě hodně zajímavé. Za mě určitě Boston, Tampa a Islanders," vyjmenoval své favority vítěz Stanleyova poháru z roku 2018.

 

 

Příprava během karantény nebyla jednoduchá. I tak na sobě ale 29letý obránce tvrdě pracoval. "Byl jsem v Praze, trénoval jsem s kondičním trenérem a s klukama jsme chodili bruslit do Letňan. Troufnu si říct, že jsem byl v dobré kondici a dobře připraven," popsal svůj program během čekání na obnovení soutěže.

 

 

Sezóna Kempnému a dalším třem Čechům z kádru Washingtonu skončila. Jak hodlá trávit volno po návratu do Čech? "Hraju tenis s agentem a jinak plánuju odpočinek. Chci si pročistit hlavu," uzavírá rozhovor.

Zuzana Říhová TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   NHL: Calgary Flames - Edmonton Oilers

   12:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (11)

   13:25

   SG Flensburg - Handewitt - SC DHfK Leipzig

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Metz - Lille OSC

   09:00 10:40
   10:40

   NBA Triple (3)

   10:55

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

   12:55

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:55

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Girondins Bordeaux

   17:00

   Fotbal: AS Monaco - Dijon FCO

Celý program