Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 31. 8. 2017
průšvih kvalifikace ms

Vyprodáno na mistry světa? Bez šance, lidi děsí cena vstupenek

Česko - Německo a zklamaný fanoušek
Zdroj: Profimedia
Česko - Německo a zklamaný fanoušek

Přijedou mistři světa, půjde o postup na světový šampionát, hraje nároďák. Co víc si přát! Jenže fotbalová aréna v pražském Edenu bude mít asi v pátek dost prázdných míst. I když by si hráči přáli mít podporu fanoušků.

 Jde porazit fotbalové Německo? Nebo s ním aspoň uhrát bod a uchovat naději na postup na MS. Musí se sejít všechno a navíc je dobré mít podpora publika. Český fotbalový fanoušek umí divy, mnohdy opravdu pomohl svým povzbuzováním k zázračným výsledkům, ale jak to bude vypadat v pátek v Edenu?


Podle posledních informací není prodáno asi 2000 lístků, ty stále čekají na své majitele. Kdepak loterie o vstupenky jako na hokeji. Na fotbal se nikomu nechce.


Ne že by fotbal v Česku v poslední dopbě netáhnul, na ligu chodí výjimečné návštěvy. Jenže na zápas kvalifikace to zřejmě pořadatelé z fotbalové asociace trochu nezvládli s odhadem ceny.


Nejlevnější lístky za 890 korun jsou sice pryč, ale i tak zbývá na tribunách stovky prázdných sedaček. Jejich cena začíná na 1890 korunách. Na ta lepší místa pak za 2890.


"Nevím, na jaký jiný tým by měl být vyprodaný stadion. Ale třeba si ještě někdo ty lístky koupí,"
zoufal si trochu Theo GebreSelasie ve středu při rozhovoru s novináři. Sám prý také zkoušel sehnat vstupenky pro kamarády, ale když jim řekl, jak to je s cenou, docela narazil: "Kolikrát, když jsem řekl lidem, kolik to stojí, tak už se mi nikdo neozval zpátky."


Je to tak, na fotbal člověk nechodí sám a když chce vzít táta na nároďák třeba své syny, bude muset vytáhnout z kapsy několik tisíc. Německý národní tým se sice lákadlo, ale pro českého fanouška je důležitá i cena...

ram TN.cz