Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 12. 2018
lyžování Světový pohár

Mrazivá slova Gisina před pádem: Přivolal děsivý moment?

Marc Gisin
Zdroj: Profimedia

Snad celý svět viděl děsivé záběry lyžaře Marca Gisina, který měl během sjezdu v italské Val Gardeně hodně ošklivý pád. Fanouškům z něj běhá ještě teď mráz po zádech. A co je možná ještě děsivější, tak fakt, že Gisin o pádech dělal jen pár hodin před tím rozhovor pro švýcarský deník.

O zdravotním stavu Marca Gisina se toho po sobotní nehodě moc neví. Podle švýcarských médií se však měla potvrdit zlomenina pánve, ale lyžař už by měl být ve stabilizovaném stavu a při vědomí. Z počátku to však nevypadalo vůbec dobře. Gisina, který měl pád v rychlosti 120 km/h, ze sjezdovky transportovala do nemocnice helikoptéra.

 

 

Všichni ale věří, že Gisin je z toho nejhoršího venku. Paradoxem je, že jen pár hodin před osudnou jízdou poskytl deníku Neue Bürcher Zeitung rozhovor, který byl zaměřený právě na pády a zranění v oblasti lyžařského sportu.

 

Předpověděl si tak děsivý pád? "Všechno se to stane ve zlomku sekundy. Tělo nekontrolovatelně rotuje a několik desítek metrů letí ledovým svahem. Každé vlákno v mém těle se automaticky připraví na náraz. Pak následuje tma a vzpomínám si až na probuzení v nemocniční posteli," popisoval Marc Gisin v rozhovoru.

 

Z jeho výpovědí se dá usuzovat, jak bude probíhat rekonvalescence. "Jako mladík jsem se učil velice rychle, jak se s pády vyrovnat. Právě i díky pádům jsem se naučil lyžovat. Spadnout, vstát, poučit se, jít dál a snažit se lyžovat na hranici svých možností," pokračoval Gisin, kterého snad ani tak hrůzný pád, jaký měl v Itálii, nijak dál neovlivní.

 

14

GALERIE: Švýcarský sjezdař Marc Gisin ošklivě upadl

Zdroj: Profimedia

Pro sjezdaře letěla helikoptéra

Hodnocení:

 

Pro švýcarského závodníka to nebyl první pád, který zažil. "Poprvé jsem spadl na záda a podruhé jsem vletěl do sítě. Tělo to vždycky ví dřív, než hlava. Když se zastavíte a uvědomíte, že máte jen pár škrábanců, nastane takový podivný pocit štěstí a spokojenosti. Někdy se ale stane to, že ucítíte, jak něco v těle nepracuje tak, jak by mělo," dodal Gisin.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:45

   Valencia CF - Villarreal CF

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Proběhni.se 2019

   17:10

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 15:25 16:50

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   16:50

   Teleshop

   17:05

   NHL: Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

   19:05

   Premier League Darts 2019

   21:30

   Truck Racing Magazine (2)

   21:50

   Spartan Race – Kutná Hora

Celý Program